5a8aa67c48357obrazek.png
Měření bezkontaktním teploměrem však znamená úplnou revoluci v měření a konec domácího „boje“.

Jak to funguje?

Vše je možné díky infračervené technologii. Při měření bezkontaktním infračerveným teploměrem je využívána skutečnost, že lidské tělo, které je zahřáté, vyzařuje energii. Množství vyzařované energie roste se vzrůstající teplotou těla. Bezkontaktní teploměr měří pomocí infračerveného paprsku právě množství vyzařované energie.

Výhody

Hlavní výhoda, jak už název napovídá, spočívá především v tom, že nedochází ke kontaktu s lidským tělem. Teploměr pouze vezmete do ruky, přiložíte na vzdálenost kolem 5 – 8 cm a stisknete. Největší výhoda je to především u velmi malých dětí, které nemusíme kvůli měření vůbec probouzet. Velké podsvícené LCD displeje navíc zajistí snadnou čitelnost naměřené hodnoty i během nerušeného nočního spánku dítěte. Nejlepší bezkontaktní teploměry dokáží změřit teplotu dítěte už během 1 sekundy. Další výhodou je bezesporu paměť zařízení. Lze tak zpětně sledovat, jak se teplota dítěte vyvíjela.

Co nabízí navíc?

Další revolucí v měření s bezkontaktními teploměry je vlastnost měřit teplotu objektů. Ta se stává u těchto teploměrů stejně, ne-li více, využívanou jako primární měření teploty lidského těla. Pomocí teploměru můžete přesně změřit teplotu prakticky čehokoli, co vás napadne například dětského mléka, vody ve vaničce či teploty v dětském pokojíčku. Zde je ovšem důležité přepnout režim měření na teploměru. Většina bezkontaktních teploměrů na trhu má pro tuto možnost speciální tlačítko, zajištující snadné využití této „vychytávky“.

Všechny výše uvedené parametry splňuje například bezkontaktní teploměr Metric 308 SMART od švýcarské společnosti Cemio Switzerland. V krátkém videu se můžete dozvědět o jeho výhodách.

Více informací o tomto teploměru získáte na těchto stránkách (klikněte).

Uložit

Reklama