Když jsem o těchto potížích mluvila s kamarádkou vědmou, jelikož se některé záležitosti zoufale opakovaly, pozorně se na mě zadívala a řekla: dokud nezačneš komunikovat a mít ráda svou vnitřní ženu, tak se ti to asi bude dít častěji.

Není tajemstvím, že podle odborníků je 70 procent potíží psychického původu. Můžeme trpět mnoha neduhy, navštěvovat věhlasné specialisty, abychom nakonec došli k závěru, že po medicínské stránce jsme vlastně v pořádku. I když naše potíže přetrvávají… Podle esoteriků a mystiků žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže propojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy…
5c05210513251obrazek.png
Ale vraťme se ke konkrétní situaci, podle psychosomatiky, která se možná někomu bude zdát jako pouhé šarlatánství, jsou potíže s menstruací, s myomy a cystami spojené s nemožností odpuštění a s nenaplněním v oblasti touhy po dítěti. Myomem samotným se tak zhmotňují pocity ublížení a ponížení.

Menstruační problémy, kterými podle mě trpí neskutečná řada žen, se podle tohoto učení spojují s odmítáním vlastního ženství, pocitem strachu a přijetím mužské role. Máme-li problémy v této oblasti, niterným základem tohoto je ignorace vnitřní ženy a absence respektu k sobě samé. Neochota být ženou v plné síle je pak provázena bolestivou menstruací.

Alena Kopečková k této problematice z mého pohledu napsala velmi srozumitelné zamyšlení. „S problémy v partnerských vztazích vznikají i problémy s reprodukčními orgány. Děloha je jako místnost, která je spojena s ženskou energií. Do této místnosti je pozván muž. Ne vždy je ten muž milován a přijímán. V mnoha případech ho žena přijímá pouze ze zvyku a bez lásky. Žena plní, co muž chce, aby byl v rodině klid. Je přepracována a unavená všemi domácími povinnostmi, a tak nakonec je rozzlobená na své ženství, na svou sexualitu. Muž se k ní nechová tak, jak by chtěla, a tak vnímá pouze to, že je pro muže sexuálním symbolem, ne milovanou bytostí. Její mysl se tak zlobí na její ženské přednosti a vytváří si tak negaci vůči svému ženství. Pokud se žena na svého muže zlobí a sexuálně ho přijme, může se to projevit v její ženské místnosti. Tak se vytváří a rozrůstají mikroorganismy a žena má nepříjemný výtok.“

Silné  menstruační krvácení je z hlediska psychosomatiky propojeno s udržováním se v dávném utrpení a oživování ran z minulosti. 
Cysty a myomy mají vnitřní základ s nemožností odpustit a nenaplnění v touze po dítěti.

V celé dnešní rozpravě o ženských obtížích jsme se logicky dostali na místo, kdy musí zaznít jasná otázka: Co s tím?

Podle Šárky Vávrové, která se touto tématikou, jež trápí mnoho žen, zabývá právě z psychosomatické roviny, je rada v podstatě jednoduchá - mějme se rády.

Věnujte pozornost především sama sobě. Respektujte svou vnitřní ženu a jednejte podle toho, co vám radí. Podporujte své ženství. Pravidelně se o sebe starejte a pečujte. Je potřeba začít se mít ráda taková, jaká jste, a užívat si svou ženskou roli. K tomu patří i veškeré ženské projevy a vlastnosti, odpusťte všem bývalým partnerům, kteří vám ublížili, a nakonec odpusťte sama sobě a buďte svobodná.

Reklama