shutterstock-2074157783.jpg

Foto: Shutterstock

Už bylo na načase, aby ženy mohly začít používat něco, co nebude ničit naši planetu. Vložky a tampony se rozkládají 250–500 let. Co si budeme povídat, jejich spotřeba je ohromná. Daleko lépe si vede menstruační kalíšek, který však také není pro každého.

Menstruační pomůcky ušly dlouhou cestu. Dneska už mají ženy na výběr z mnoha druhů od tamponů přes kalíšek až po menstruační kalhotky. Ty jsou rozhodně skvělým vynálezem, který zpříjemnil život mnoha ženám.

Na výběr je spousta druhů. V dnešní době jsou tady kalhotky na běžné nošení, na noc s prodlouženu savou vrstvou, pro slabší menstruaci, pro silnější menstruaci, dokonce už existují i menstruační plavky nebo kalhotky speciálně určené pro sport.

Skvělé je, že se také ženy nemusí omezovat jen na jednu barvu nebo jednoduché klasiky. Na výběr jsou už i barevné varianty nebo zdobené kalhotky například s krajkou. Proč by totiž i menstruační kalhotky nemohly ženě slušet? Různé jsou i střihy. Přece jen, každá žena má raději trochu něco jiného.

FototrJet.jpg

Astratex, 659 Kč / Modibodi, 690 Kč / Maluna, 369 Kč / Maluna, 849 Kč

Menstruační plavky

Pro ty, které nechtějí při plavání nosit tampón nebo menstruační kalíšek, nebo chtějí jen extra ochranu, jsou menstruační plavky skvělou alternativou. Zatímco vypadají stejně jako vaše oblíbené plavky, mají skrytou savou podšívku. Využívají stejnou technologii jako menstruační kalhotky a absorbují menstruační výtok, aniž by byly objemné nebo bylo nějak poznat, že jde o plavky zachycující menstruaci.

Absorpční podšívka je obvykle tenčí než u některých menstruačních kalhotek, takže by se neměly nosit ve dnech s intenzivním krvácením. Díky menstruačním plavkám se už nemusíte obávat překvapivých úniků. A léto si můžete užívat naplno!

FotoJetrttz.jpg

Maluna, 1 432 Kč / Modibodi, 890 Kč / Modibodi, 890 Kč

Foto: Maluna, Modibodi, Astratex
Zdroje: Autorka článku, Good House Keeping