My ženy to vůbec nemáme na tom světě jednoduché. Práce, povinnosti, nároky a požadavky všech členů rodiny a druhá směna v domácnosti nám dávají docela zabrat. A přitom prožíváme v každém měsíci období, kdy bychom se nejraději alespoň na dva tři dny zavřely někam na izolaci a kde bychom si jen tak v poklidu vegetily.

Jenže na to nebere ohledy ani zaměstnavatel, ani rodina. Musíme fungovat na 100 % v podstatě stále, bez ohledu na naše měsíční potíže.

Jako dospělé a inteligentní bytosti samozřejmě neprožíváme každý měsíc psychická muka a nerveme si vlasy s hysterickými výkřiky: „Proč jsem se jenom narodila jako žena!“ Svou periodu většinou přijímáme jako jakési nutné zlo a chtě nechtě jsme se s ní naučily žít.

Dalo by se říct, že v průběhu roku se menstruací příliš nezabýváme.

Ale s přicházejícím jarem a plánováním dovolené se nám toto každoměsíční „prokletí“ připomene v poněkud jiném světle.

Po první radostné euforii nad katalogy cestovních kanceláří a po schválení vybraného rekreačního pobytu se nám do hlavy vkrade otázka: „Nebudu mít v tom termínu zrovna menstruaci?“

Otázka zcela pochopitelná. Na své dovolené si chceme a potřebujeme především odpočinout. A uznejte samy – vydat se jednou za rok na týden k moři a ten týden prožít ve společnosti tamponů a vložek, není určitě zrovna příjemná představa.

A tak bereme do ruky kalendář a políčko po políčku počítáme, jak na tom v inkriminované době budeme.

Žena–in vám chce tuto práci usnadnit a jistě si pamatujete na kalendář ještě na starých stránkách. Teď jsme pro vás připravili kalendář úplně nový ZDE. Můžete hravě a rychle zjistit, ve které dny budete kterýkoli měsíc v roce menstruovat.

Stačí, když vyplníte datum poslední menstruace, délku cyklu a počet dnů, které obvykle menstruujete, a v mžiku se vám objeví váš „menstruační harmonogram“. Jednotlivá data se automaticky archivují a dopočítávají. Podívejte se a vyzkoušejte samy...

Data, která jste si ukládaly v předchozí verzi kalendáře, zůstala zachována.

Kalendář najdete na adrese //zena-in.cz/menstruacni-kalendar

Reklama