Zdroj fotografie: getsnuggs.com

Už bylo načase, abychom mohly začít používat něco, co nebude ničit naši planetu. Vložky a tampony se rozkládají 250 – 500 let a co si budeme povídat, jejich spotřeba je ohromná. Nedávno jste mohly zaznamenat, že se na trhu objevily vložky látkové, ale ty se nesetkaly s velkým ohlasem. Daleko lépe si vede menstruační kalíšek, který však také není pro každého.

Jak fungují

Menstruační kalhotky Snuggs jsou nenápadné, snadno pratelné a stačí je vyměnit jedenkrát denně. Kalhotky se skládají ze savé vrstvy, která má za úkol velmi rychle vstřebávat tekutinu dovnitř a zároveň udržet tělesnou teplotu. Materiál je na bázi sportovních materiálů, které dokážou odvádět pot. Pod touto vrstvou se nachází laminát bavlny a nanovláken, které tekutinu drží. Nanovlákna obecně zvládnou nepropustit větší množství tekutiny a zároveň jsou paropropustné, nepropustí molekuly vody, ale propustí molekuly páry. Navíc je materiál rychleschnoucí.

Náš názor

Na pohled vypadají kalhotky zcela jako obyčejné spodní prádlo. Aby absorpční vrstva začala plně fungovat, musí se před použitím vyprat. Doporučuji vybrat si kalhotky své velikosti a neobjednávat si větší nebo menší. Kalhotky, které jsem si objednala, jsou na slabou až středně silnou menstruaci. V druhém případě by se neměly nosit celý den, ale pouze šest až dvanáct hodin. Své testování jsem začala v 10:00 h a skončila v 19:00 h. První čtyři hodiny jsem ani nevěděla, že je mám na sobě, ale potom jsem začala mít nepříjemný pocit. Není to však tím, že by kalhotky nefungovaly, protože opravdu tekutinu držely až do večera. Je to jen o zvyku.


Pokud je žena zvyklá na tampony, budou pro ni menstruační kalhotky ze začátku trochu nepříjemné. Navíc je těžké důvěřovat tak tenkému materiálu. Nemusíte se však ničeho bát. Stačí několikrát vyzkoušet a zvyknete si. Pokud máte i tak strach, stejně se vám kalhotky vyplatí. Můžete je s vložkami a tampony alespoň střídat, a pokud máte silnou menstruaci, používat je jako pojistku. Měly by však absorbovat obsah až tří vložek. Večer je stačí propláchnout ve studené vodě a vyprat buď v ruce nebo v pračce v tekutém prášku bez aviváže. Do rána jsou suché. V závěru tedy máte na výběr. Kalhotky můžete používat po celou dobu menstruace, nebo je s jinými hygienickými pomůckami střídat. Záleží na každé z nás.

Proč používat menstruační kalhotky
Cena kalhotek je 749, což může být pro někoho problém. Navíc doporučuji koupit si dvoje, to z toho důvodu, že byste například neměla možnost kalhotky vyprat nebo v případě, že si po dvanácti hodinách budete chtít místo vložky vzít nové kalhotky. To jsme na částce 1 498 Kč. Vezmeme-li v úvahu běžnou cenu tampónů, jsme na částce zhruba 800 Kč za rok. Kalhotky však můžeme mít dva roky, a po té době bychom je měly vyměnit za nové. Pro někoho tedy může být problém ve vyšší částce, kterou musí obětovat najednou. V dlouhodobém horizontu však trochu ušetříme. Jenže o to vůbec nejde. I ten největší materialista ví, že naše planeta na tom není nejlépe. Proto by bylo dobré, kdybychom jí trochu ulehčily.

Čtěte také:

Reklama