Měníme cukrovku pohybem
Jste připraveni změnit izolaci ve společný cíl? Chybí vám motivace začít s pohybem? Zapojte se do listopadového projektu Měníme cukrovku pohybem určeného NEJEN pro diabetiky a jejich blízké. Stáhněte si do telefonu aplikaci „Měníme cukrovku pohybem“ a zvolte si hlavní výzvu připravenou pro váš kraj. Hýbejte se, plňte úkoly, přečtěte si více o diabetu a nechte se inspirovat tipy i recepty. Čas, který během měsíce listopadu strávíte pohybem se bude sčítat s dalšími účastníky z vašeho kraje i z celé České republiky. Kolik času strávíme pohybem společně? Více informací i průběžné výsledky najdete na www.menimecukrovkupohybem.cz, připojit se k nám můžete také na facebooku „Světový den diabetu, 14. listopad“.

Jak na to

· Stáhněte si aplikaci „Měníme cukrovku pohybem“ v Google Play nebo v App Store

· Zaznamenejte do aplikace jakoukoli pohybovou aktivitu

· Při sportování se můžete vyfotit

· Fotku vložte na menimecukrovkupohybem.cz, pošleme vám ji zpět i s logem projektu

· Sdílejte své sportovní aktivity na sociálních sítích s hashtagem #menimecukrovkupohybem

5faa77338d386obrazek.png

Co vám brání ve cvičení? 5 tipů, jak překonat nejčastější důvody
Mám moc práce a nemám čas
Jak na to: Naplánujte si pohyb jako schůzku, kterou nesmíte zmeškat, nebo ji spojte s jinou aktivitou. Spoustu kroků nachodíte při venčení psa nebo pěší cestě do práce, ke cvičení můžete pak využít i čas při sledování televize.

Jsem moc unavená
Jak na to: Naplánujte si pohyb na denní dobu, kdy máte nejvíce sil – pro někoho to může být ráno, pro jiného naopak v době, kdy ostatní už spí. Začněte přitom pomalu – 1 až 2krát týdně jen na 15 minut. Postupně dobu prodlužujte a intenzitu zvyšujte. I když nejprve budete možná po pohybu cítit ještě větší únavu, brzy přijde naopak pocit větší energie.

Cítím se trapně, protože mi to nejde
Jak na to: Pokud to pro vás bude příjemnější, začněte doma, případně si ke cvičení přiberte dalšího parťáka-začátečníka.

Cvičení mě nebaví
Jak na to: Pokud jste nikdy necvičili, k pohybu pravděpodobně nemáte vztah a rozhodnout se pro něj (a vytrvat) bude těžší. Důležité je si uvědomit, že pohyb není jenom posilovna, aerobik nebo běh. Každý pohyb se počítá – rychlá chůze, jízda na kole (nebo rotopedu – klidně před televizí).
5faa76cd1c7c0obrazek.png

Reklama