Přeji krásný den.
 
Rozhodla jsem se napsat vám o svém povolání.
Pracuji jako zdravotní sestra-instrumentářka na operačním sále. Tato práce obnáší to, že podávám nástroje u operací, musím znát jejich postup, musím dodržovat důsledně sterilitu z hlediska pacienta, aby byl chránět proti infekcím.
 
Tato práce také obnáší, že sterilizujeme nástroje a setujeme je, aby byly nachystány k operacím. Je to velmi náročná práce jak fyzicky -dlouhodobé stání u operací, teplo v operačním plášti, tak i psychicky. Tato práce mě velmi baví, protože jsem dost temperamentní, vyhovuje mi tempo, při kterém se operuje, i když někdy má člověk pocit jako by byl chobotnice, když chtějí tři lékaři u stolu každý jinou věc.
 
Je to velmi rozmanitá práce, protože je mnoho druhů operací, takže se nemůže stát, že bychom prožívaly nějaký stereotyp.
Je to zajímavé vidět člověka nejen z venku, ale i zevnitř.
A co mě na této práci štve? Špatné pracovní  podmínky, to že neustále bojujeme o to, abychom se vůbec dostaly na oběd, špatná organizace práce z hlediska ostatních a taky šéf, který je neschopný se o cokoli postarat a který není schopný se za nás postavit, pokud o něco jde. Je to ješitný chlap, u kterého nikdy nevíte, jak se v které situaci zachová.
 
Přesto všechno mám tuto práci velmi ráda a neměnila bych.
 
S pozdravem tučňáček
Reklama