Teplá zima způsobila přemnožení klíšťat, a ta jsou podle odborníků letos opravdu nebezpečná. V teplých květnových dnech před nimi vydalo varování dokonce Ministerstvo zdravotnictví, které radí používat repelenty a pravidelně se během pobytu v přírodě i po něm prohlížet.

Často ovšem zapomínáme, že stejné riziko jako nám a našim dětem hrozí také našim domácím mazlíčkům. I oni jsou v tomto období v ohrožení, navíc odkázáni na nás -  a potřebují účinnou ochranu.

Menforsan

Problémem klasických repelentů pro psy a kočky může být jejich agresivní složení, které u pejsků vyvolává alergické reakce, svědění, případně je zvíře jinak špatně snáší. Novinkou na českém trhu jsou přípravky Menforsan, které využívají ve svých recepturách výhradně rostlinných a přírodních ingrediencí.

Výběr antiparazitních přípravků je pestrý

Základem ochranné péče je samozřejmě šampon (Přírodní repelentní šampon proti hmyzu), který zbaví vašeho psa všech typů parazitického hmyzu (blech, klíšťat, štěnic, roztočů) v srsti. Obsahuje extrakt přírodní citronely, která hlavně působí jako ochranný insekticid odpuzující všechny druhy hmyzu (to je paradox, co, my lidé ji považujeme za mimořádně voňavou) . Vhodný pro všechna plemena psů a k častému používání. Vyvážené pH.

Jinou variantou je Přírodní repelentní šampon s extraktem z nimbového oleje. Extrakt z nimbového oleje (MELIA Azadirachta) je přírodní insekticid, který chrání i před tímto hmyzem a po umytí srst hloubkově hydratuje.

MenforsanDalší variantou je repelentní sprej. Pro komplexní ochranu Vašeho pejska by měl být používán každý den po dobu jednoho týdne, včetně jeho aplikace na místo, kde váš pes spí. Při výskytu hmyzu doporučujeme používat 2-3x týdně, účinek nastupuje okamžitě po aplikaci.

V nabídce Menforsan najdete dva typy repelentních sprejů.

MenforsanVelmi oblíbenou variantou ochrany pejsků jsou obojky. Obojek poskytuje repelentní ochranu po dobu 90 dnů a může být používán od prvního měsíce života u psů všech plemen. Je netoxický, obsahuje základní přírodní oleje a přírodní esence z citrónu a eukalyptu v takové koncentraci, aby poskytoval aktivní ochranu. Může být použit u štěňat, březích fen a psů s alergií na běžné insekticidy. Obojek má univerzální velikost, je nastavitelný bezpečnostní přezkou. Nebyly zaznamenány žádné kontraindikace nebo nežádoucí účinky.

MenforsanJinou, též velmi oblíbenou možností, jsou pipety.

Pipeta poskytuje repelentní ochranu proti napadení hmyzem (roztoči, blechy, klíšťata a létající hmyz), díky výtažkům z konopí, citronu a pelargónie. Používá se pro lokální aplikaci, která umožňuje vysokou ochranu po dobu 30 dní a je vhodná pro celoroční použití. Je vhodná pro štěňata, březí feny a psy s alergií na běžné insekticidy. Nejsou zaznamenány žádné kontraindikace nebo nežádoucí účinky.

Záleží jen na vás, kterou variantu pro svého pejska nakonec zvolíte.

Menforsan

Více o všech výrobcích Menforsan najdete zde:

www.menforsan.cz/o-menforsanu
www.facebook.com/pages/Menforsan/564648840248616

Reklama