Existuje nespočet vtipů na soužití s tchyní a většinou nejsou příliš lichotivé. Někdy se však poštěstí a vztah s partnerovými rodiči je v nejlepším pořádku. Kateřina (31) si je dokonce oblíbila natolik, že se s nimi vídá dodnes. I přes to, že s jejich synem už přes rok nežije. A to dělá zlou krev.

„S Pavlem jsme toho sice moc společného neměli, ale i přes to nám to spolu celkem klapalo. Co jsem na něm ale nejvíc zbožňovala, byli jeho rodiče. Já s těmi svými nevycházela zrovna nejlépe. Vždy byli hrozně přísní a tak nějak chladní… Tady jsem konečně poznala, co je to opravdová rodičovská láska. Dokonce i mě brzy začali brát jako dceru,“ svěřuje se Kateřina. A tak, když přišel Pavel po třech letech s tím, že se chce rozejít, byli to právě oni, na koho myslela. O ně nechtěla přijít.

rodina

„Přišlo mi naprosto nemyslitelné, že bych je už neměla vídat. Najednou mi došlo, že mi vlastně budou chybět víc, než můj přítel. Ale stalo se něco neskutečného. Kontakt jsme nepřerušili! Dál si voláme a vídáme se. Hlavně s Pavlovou maminkou, která se v podstatě stala mou kamarádkou,“ vypráví Kateřina. Jenže její bývalý partner si zanedlouho našel novou přítelkyni. A ta rozhodně není nadšená z toho, že se s jeho ex musí občas vídat.

„Několikrát se už skutečně stalo, že jsme se na rodinné návštěvě setkaly. Ať už na oslavě narozenin rodičů, nedělním obědě nebo prostě jen náhodou, když jsem tam byla na kávě. A Klára, tak se Pavlova nová přítelkyně jmenuje, mou přítomností rozhodně nadšená nebyla. Na jednu stranu se jí nedivím. Komu by se také líbilo, že si expřítelkyně jejího milého chodí k němu domů a rodiče ji mají raději, než ji. Jenže na druhou stranu – já tam vážně chodím jen za jeho rodiči. O něj už dávno nestojím. Těžko se to ale někomu vysvětluje,“ říká Kateřina, kterou z postranních úmyslů podezřívali i její přátelé.

„Čekala jsem, kdy za mnou Pavel přijde s tím, že se mám s jeho rodiči přestat stýkat. A taky k tomu došlo. Prý to nedělá dobrotu a ta jeho hodně žárlí. Co na to říct? Jen to, že jde čistě o její problém, s nímž se bude muset vyrovnat. Nevzdám se kvůli jejímu rozmaru lidí, které mám ráda a s nimiž si skvěle rozumím. Od té doby se mnou Pavel nemluví. Asi hlavně proto, aby měl „doma“ klid. Ale jeho rodiče jsou na mojí straně,“ tvrdí Kateřina, která na takovém přátelství nevidí nic špatného.“Jsem moc ráda, že je mám a nemíním na tom nic měnit,“ je si jistá.

Čtěte také:

Reklama