Melouny se hodí do salátů v kombinaci se zeleninou, ořechy, šunkou, drůbežím masem nebo sýry, můžete z nich připravovat lehké smoothie, dokonce je grilovat. Vyzkoušejte třeba Melounové gazpacho, studenou melounovou polévku s grenadinou nebo melounový salát s quinoou.

Kaufland-Melouny-3.jpg

Na www.kaufland.cz najdete ještě mnohem více zajímavých melounových receptů. 
 

Kaufland-Meloun-vodni.jpgMeloun vodní – červený nebo žlutý. Obsahuje až 90 % vody a má sladkou, osvěžující chuť s lehkým aroma. Konzumuje se samotný čerstvý, ale je též výbornou složkou ovocných salátů a lze z něj i listovat šťávu. Můžete si vybrat i bezsemennou variantu.
 


Meloun vodní baby K-Bio
- tento červený bezsemenný meloun si je v BIO kvalitě a menší velikosti.62e1265077098Kaufland-Meloun-vodni-bezsemenny.jpg

Kaufland-Meloun-zluty.jpgMeloun žlutý
 - žlutá až světle zelená dužina má jemnou a sladkou chuť a podobně jako vodní meloun je perfektním letním osvěžením. Konzumuje se jak samotný, zbavený semínek a kůry, nakrájený na kousky, tak jej lze kombinovat s libovolným, nejlépe barevně výrazným ovocem. V nabídce Kauflandu najdete i bezsemennou variantu.
 Kaufland-Meloun-Cantaloupe.jpgMeloun Cantaloupe
- sytě oranžová a aromatická dužina má sladkou chuť a výborně se hodí k parmské nebo sušené šunce. Na tuto pochoutku nedá žádný Ital dopustit.

Kaufland-Meloun-Galia.jpgMeloun Galia 
- aromatický meloun s výrazně sladkou dužinou žluté barvy je vhodný do salátů nebo jako osvěžující čerstvá svačinka.

Kaufland-Meloun-Piel-de-Sapo.jpgMeloun Piel de Sapo
– chuť melounu je nasládlá a příjemně aromatická. Má všestranné použití podobně jako žlutý meloun nebo jiné cukrové melouny. Nejčastěji se konzumuje čerstvý nebo v ovocných a zeleninových salátech.
 Meloun Dino
– cukrový meloun se sladkou, aromatickou dužinou se šťavnatou konzistencí.
 
Jak poznáte, že je meloun zralý?

  • Světlá skvrna na melounu vznikla tím, jak ležel na zemi. Žlutější skvrna znamená zralejší meloun.
  • Čím sušší/hnědší je stopka, tím je meloun zralejší. Zelená stopka znamená ještě nezralý meloun.
  • Střední velikost (6-10 kg) je ideální. U menších melounů je větší pravděpodobnost, že budou málo zralé. U větších je naopak zase riziko, že budou přezrálé.
  • Na poklep dutější zvuk melounu potvrzuje zralost.
Reklama