uvodka.jpgFoto: Shutterstock

Na Slovensku by měly děti začít navštěvovat školy od 1. června, o týden později než v Česku. U nás už by se měly do školních lavic vrátit někteří školáci 25. května. Slovenská dětská lékařka Katarína Vrbová na své facebookové stránce zveřejnila příspěvek, ve kterém se snaží rodičům pomoci při rozhodování, zda poslat dítě do školy či nikoliv.
 
„Několik z vás mi volalo a ptalo se na můj názor, tak vám předkládám takovou menší pomůcku při rozhodování, zda dítě do kolektivu dát. Samozřejmě se jí nemusíte držet.

1) V první řadě, pokud žijete ve společné domácnosti se seniory nad 65 let, nebo se s nimi setkáváte, nebo vám ve volném čase děti opatrují, tak si je chraňte a děti do kolektivu nedávejte.

2) Pokud žijete ve společné domácnosti s někým, kdo se dlouhodobě léčí s nějakým chronickým onemocněním, onkologickým onemocnění, poruchou imunity, plicním onemocněním, cukrovkou atd., tak nástup dítěte do kolektivu také zvažte.

3) Jestliže dítě výuku zvládá i online a máte možnost takové komunikace, tak asi není nutné, aby šlo do školy.

4) Pokud je dítě citlivější, též popřemýšlejte, zda je vhodné poslat ho do „upravených“ podmínek ať už ve školce, nebo ve škole.

5) Pokud má vaše dítě zdravotní problémy, se kterými je dlouhodobě sledováno a léčí se, nechte ho raději doma.

Ale samozřejmě pokud máte pocit, že už doma výuku nezvládáte, nemáte možnost připojení online nebo vás donutí situace (zaměstnavatel), že se jinak nedá, tak pošlete do kolektivu pouze dítě, které je zcela zdravé.“

Reklama