profimedia-0609151231.jpg
Foto: Profimedia

„Vychovali jsme tři úžasné děti a vybudovali nadaci, která funguje po celém světě, aby umožnila všem lidem vést zdravý a produktivní život. Teď se snažíme učit se žít nový život, proto prosíme o prostor a soukromí pro naši rodinu,“ stojí ve společném prohlášení.

U příležitosti včerejšího Dne matek se Melinda Gates rozpovídala o mateřství. Šestapadesátiletá žena sdílela na Twitteru fotografii, na níž jsou její tři děti (osmnáctiletá Phoebe, pětadvacetiletá Jennifer a jednadvacetiletý Rory) a napsala k ní: „Miluji být jejich matkou. Ať už pro vás Den matek znamená cokoli – den oslav všech maminek, uctění památky nebo zamyšlení nad vlastní houževnatostí  – doufám, že váš den bude smysluplný.“


 
Zpráva o rozvodu Gatesových šokovala mnoho lidí po celém světě, vzhledem k tomu, že jejich manželství trvalo téměř tři desetiletí. Říká se, že jejich vztah začal jako románek v kanceláři, když Melinda nastoupila do Microsoftu. Někteří se však domnívají, že se oba seznámili na veletrhu počítačů v New Yorku.
 
Seznámili se v roce 1987. „Ona měla přítele a já měl Microsoft. Říkali jsme si: Hele, my to spolu nemyslíme vážně, že ne? Přece nebudeme vyžadovat čas toho druhého,“ svěřil se Bill v roce 2019 v minisérii Inside Bill’s Brain z produkce Netflix.
 
Postupem času jejich vztah zvážněl a v téže minisérii se Melinda svěřila, že když přišla k Billovi do pokoje, zjistila, že si na tabuli křídou vypsal klady a zápory manželství.
 
V nedávném článku uveřejněném v New York Times se také objevila spekulace, že pro pár byla karanténa velkou změnou, protože posledních třicet let strávili cestováním po celém světě. „Práce z domova – to bylo něco, na co jsme myslím nebyli úplně připraveni," řekla Melinda deníku v říjnu 2020.

Zdroj: New York Times, Independent a Netflix