Syn herečky Veroniky Žilkové a uměleckého šéfa pražského Divadla na Vinohradech Martina Stropnického prohrál svůj boj o život. Podle dobře informovaného zdroje z pražské Nemocnice na Karlově náměstí, kde byl chlapeček hospitalizován, těžké nemocí podlehl půlroční Melichar v úterý dopoledne.

Chlapec, který přišel na svět s vážnou vrozenou vadou – brániční kýlou, se narodil letos 14. května. Po celých šest měsíců se lékaři snažili novorozence zachránit. I tak však hrozilo, že dítě zůstane odkázáno na dýchací přístroj, protože mu nedorostly plíce.

Kvůli zhoršení synova zdravotního stavu odvolal populární herecký pár už v pondělí křest své společné knížky, chystaný na tuto středu. Veroniku Žilkovou čeká v pátek večer na jevišti pražského Vinohradského divadla oficiální premiéra hry Mileny Jelínkové s názvem Adina, která o víkendu připomněla stoleté jubileum této scény.

Myslíte si, že je správné udržovat uměle při životě pacienta, jehož zdravotní stav má nulovou šanci na zlepšení, a kterému hrozí neplnohodnotný život pouze na přístrojích? Domníváte se, že pokud by nešlo o tak „ostře sledovaný případ“, postupovali by lékaři stejně? Měl by stát poskytovat potřebné finance na velmi drahou operaci v zahraničí, pokud je alespoň minimální šance na záchranu života?

Reklama