Vážená redakce ženy-in,

musím se přiznat, že zvířátka tohoto druhu opravdu moc nemusím, a tak jsem se před zhruba devíti lety docela těšila, když jsme se s přítelem (teď už manželem) nastěhovali do paneláku.
Dříve jsme bydleli v rodinném domku se zahradou (u rodičů) a občas se stalo, že k nám hlavně v podzimních měsících nějaká ta myška z přilehlých zahrad a polí občas zabloudila. To pak byl v celém domě tzv. "oheň na střeše". Taťka se stával více či méně zdatným odchytávačem a my ženské jsme v domě neměly klidného spaní.

Vše se tedy mělo změnit. Ovšem už asi třetí noc v našem novém bydlišti mě probudily podivné, jako by známé zvuky. Nejprve jsem se utěšovala, že se mi asi něco zdá, že přece není možné, abychom v 7. patře žili s hlodavci. Nastražila jsem znovu uši, ale ten zvuk nepřestával. Vyletěla jsem jako střela, což při mých více jak osmdesáti kilogramech byl docela nadlidský výkon, a rychle jsem rozsvítila.

To, co jsem spatřila, byla málem moje smrt. Po ložnici se nerušeně prohánělo několik myší. Začala jsem doslova řvát jako na lesy. Mám dojem, že i v přízemí mě muselo být slyšet. Nemusím dodávat, že tu noc jsme už s přítelem ani oka nezamhouřili. Muž prolezl celý byt, až se dopátral příčiny. Na WC v odpadové šachtě bylo přímo myší velehnízdo.

Druhý den ráno jsme nejprve oběhli drogerie a nakoupili patřičné jedovaté návnady a pak jsme si to namířili do stavebnin, kde jsme zakoupili několik cihel, cement + ostatní věci potřebné na zdění. Místo vybalování věcí a zařizování bytu jsme tedy v podstatě jako první museli zazdít díry, které byly pod vanou a vedly do odpadové šachty, a pak jen číhat s pastičkami, dokud jsme celou myší famílii nevyvraždili. Tímto se jim tedy omlouvám, ale pro nás všechny opravdu nebylo v bytě místo.

Nutno podotknout, že od té doby máme klid a spánek nám již hlodavci nenarušují.

Vaše věrná čtenářka Kahomar


Milá Kahomar,

dočista podobné zážitky mám s faraonskými mravenci... jenomže ti se vrací rok co rok!

Přeji Vám, aby se už myšky nevrátily - a hezký den!

Své dramatické (či traumatické) zážitky posílejte na redakce@zena-in.cz.

Reklama