modelka XL

Je jí 24 let, nosí hrdě velikost 42 a fotí hlavně v zahraničí. Patří pod agenturu Plus Size Models CZ, která jí nyní přináší i několik kampaní v České republice. Je mladá, krásná a rozhodně ztělesňuje to, co pokládám za zdravý vzhled modelky.

 

Jak jste se dostala na první casting na plus size modelku?
K profesionálnímu modelingu jsem se dostala úplně náhodou. Fotila jsem s amatérskými či poloprofesionálními fotografy od svých čtrnácti let, ale profesionálně jsem začala krátce po devatenáctých narozeninách. Úplnou náhodou jsem potkala manžela jedné bookerky. Dal mi kontakt na svou ženu a řekl, ať jí zavolám. Pár dní mi to trvalo, nevěřila jsem si, ale nakonec jsem zavolala a později jsme se potkaly. Na schůzce ve mně viděla potenciál, a tak jsme se pak znovu potkaly v agentuře, kde jsem ihned podepsala smlouvu. To bylo v říjnu 2009.

Jak váš profesní život vypadá teď?
Oproti začátkům jsem opravdu hodně vytížená. Právě teď jsem již třetí den na Mallorce, večer přelétám na Ibizu. O víkendu letím nejspíš do New Yorku. Čekáme ale, jestli klient dostane vzorky včas a správně ušité. Pokud ne, tak zůstávám v Čechách a ve čtvrtek mě čeká přehlídka v Praze pro butik Big and Beautiful. Hned poté letím do Berlína na pětidenní focení. Tohle je program mých následujících 2 týdnů. A jak je vidět,  ještě ani není pořádně stabilní. Pořád je tu šance, že mi do toho něco nového přibude. :)

Veronika

 

Kolik práce máte v ČR v poměru se zahraničím?
Je to naprostý zlomek. Nějaká práce přichází od agentury Plus Size Models CZ, a protože dělají i produkci, tak vlastně vytváří novou klientelu pro Českou republiku. Jinak by tu pro mě nebylo skoro nic. Každopádně mi to ale vůbec nevadí, protože v zahraničí je po mně naopak poptávka docela veliká.

Je pro vás těžké skloubit práci a osobní život? Jste hodně na cestách?
Občas. S přítelem jsme spolu, kdykoliv to jde. Občas za mnou i přiletí na focení, když víme, že bychom se jinak dlouho neviděli. Posledně přiletěl do Los Angeles, abychom tam strávili společně pouhé 3 dny. Na cestách jsem větší část měsíce. Většinou odlétám na dvou- až pětidenní focení včetně cestování. Takže když jsem konečně doma, ignoruji telefon a užíváme si jeden druhého. 

Veronika2

 

Řeknete nám vaše přesné míry?
Přes prsa 97cm, přes pas 76 cm a přes boky 107c m. Výška 179 cm. 

Slyšela jste někdy výtku, že jste tlustá? Co byste poradila ženě, která tohle slyší od muže?
Samozřejmě, že slyšela. A v té době to bolelo, ale dnes by mě to ani trochu nerozhodilo. Mám se ráda a nechci být nikdo jiný, nechci se jmenovat jinak a nechci vypadat jinak. Já se cítím dobře, a to je pro mě důležité. A když mi na sobě něco konkrétního vadí, tak se tu konkrétní věc snažím změnit. Někdy je tato výtka samozřejmě oprávněná! Stává se, že se žena či muž přestane ovládat a opravdu hodně přibere. To by nakonec mohlo i uškodit zdraví. V tomto případě je ale lepší si s tím člověkem sednout a celou situaci probrat. Urážka typu „jsi tlustá“ toho totiž moc nevyřeší. 

modelinka

 

Jak si udržujete svoji postavu? Předpokládám, že i tak máte jídelníček a cvičební plán od specialistů.
Od specialistů si samozřejmě ráda nechám poradit,  ale hodně se řídím selským rozumem. Snažím se chodit do bazénu a do posilovny. Jím kvalitní potraviny, a to nejen kvůli své postavě, ale hlavně kvůli svému zdraví. Diety jsou podle mě mnohdy neúčinné a člověk si akorát zbytečně může ublížit. Myslím si, že nějaký pohyb a dobrá strava, v  rozumné míře, ke štěstí úplně stačí.

Sledovala jste předtím nějaké světové plus size modelky nebo je sledujete až teď? Případně které?
Když jsem začínala, ani jsem nevěděla,  že nějaké topmodelky s označením plus size vůbec existují. Později jsem se hodně setkávala se jménem Robyn Lawley,  se kterou jsem ve finále několikrát pracovala, a také Crystal Renn, která ale už dávno není plus size modelkou. Jinak svět plus size je hodně malý, takže se s většinou holek znám osobně a jsou to pro mě spíš kamarádky než hvězdy.

Nagyová

 

Existuje nějaká značka, pro kterou byste ráda pracovala?
Hodně se mi již splnilo, ale mým dalším cílem je  stát se tváří nějakého parfému nebo být v reklamě na dekorativní kosmetiku. Celkově bych byla  ráda,  kdyby plus size nebyla vnímána pouze jako kategorie velikostí určených pro focení oděvů. Bylo by super, kdyby se plus size objevovaly v kampaních pro kosmetické přípravky a v různých televizních reklamách. Slovo modelka by mělo přestat vyvolávat v hlavě obrázek nezdravě hubené slečny s mírami 90-60-90. 

Jaké oblečení ve volném čase nosíte nejraději?
Mám ráda něco na způsob Manga nebo Zary. Prostě jednoduché, moderní a pohodlné.

veronika nagyová

 

Chtěla byste být modelkou, co má velikost 34?
Nemám nic proti velikosti 34. Každá velikost je ta správná, pokud se v ní člověk cítí dobře a je to pro něj přirozené.  Jsou lidé,  kteří jsou od přírody hubení. A jsou tací,  kteří tu stavbu těla prostě mají jinou. Modelkou s velikostí 34 bych být nechtěla, protože to pro mě není přirozené. A myslím si, že by se mi ani nikdy nepovedlo do této velikosti zdravě zhubnout. Ve své velikosti 40/42 se cítím skvěle. 

Myslíte si, že u nás stále frčí hubené modelky?
Frčí a frčet budou. U nás i kdekoliv jinde. A jak jsem již zmiňovala - hubená postava není špatná postava! Co mně osobně vadí, je fakt, že některé holky si myslí, že někdy až nezdravě hubená postava je ta jediná cesta. Ale já si myslím,  že být zdravá a fit je ta cesta. 

Veronika_selfie

 

Jak vnímáte sebevědomí žen?
Myslím si, že hodně žen se úplně zbytečně shazuje. Nemají se rády a pořád na sobě hledají chyby. Bohužel už to máme zabudované v hlavě odmalička. Mně dalo neuvěřitelnou práci začít se mít upřímně ráda. Všechno na mě bylo „ špatně“. A teprve díky práci v této branži jsem pochopila hodně věcí a získala nějaké to sebevědomí. Sama občas fotím jako fotografka a doslova mě zaráží, jak nízké sebevědomí některé krásné ženy mají! Řeknu jim, že vypadají skvěle a že jim to moc sluší, ale z jejich výrazu je přitom jasně čitelné, že jim to bohužel nikdo jiný kromě mě už delší dobu neřekl. A to je opravdu smutné. Měli bychom si dávat navzájem více komplimentů. Pochválit manželku, přítele, kamarádku nebo třeba vlastní babičku, prodavačku či řemeslníka - prostě každého, kdo si to zaslouží svou ochotou, snahou, přístupem, vstřícným jednáním. Všechny to potěší a pomůže vykouzlit tak důležitý úsměv na tváři. Já komplimenty dávám často, a vy?

Co mají dělat podle vás ženy pro svou krásu?
Podle mě je vnitřní krása a dobrý pocit ze sebe samého základ pro jakýkoliv projev vnější krásy. Z člověka vyzařuje radost a energie, a to ve výrazu a chování udělá své. Ne nadarmo se říká „úsměv je ten nejkrásnější make-up, co žena může mít“. Každá žena a dívka by na sobě měla přestat hledat chyby a raději by si měla začít všímat té pozitivní stránky. 

modelka9

Děkujeme Kateřině Kaprasové z Plus size models za zprostředkování rozhovoru s plus size modelingovou hvězdou Veronikou.

Móda pro plnější ženy - podívejte se na tyto stránky více na www.storexxl.cz

Zdroj fotek: Facebook Veronika Nagyová

Reklama