cl.jpg
Foto: Shutterstock

Každý desátý muž nosí spodní prádlo až 7 dní, než ho vypere

Podle průzkumu britské značky s pánským oblečením Jamaco, která provedla průzkum mezi 2000 Brity, je stáří spodního prádla průměrného muže čtyři roky. A více než polovina dotazovaných mužů neřeší ani pokud je prádlo děravé.

Deset procent mužů nosí spodní prádlo i 4 dny, než ho vyperou. A dokonce přibližně každý desátý muž nosí spodní prádlo celý týden, než ho dá vyprat.

Populární jsou boxerky a trenky

Muži dále vlastní v průměru přibližně 13 kusů spodního prádla a každých šest měsíců si koupí nové. Za prádlo ročně utratí v průměru 600 Kč. Za nejoblíbenější styl jsou považovány černé bavlněné boxerky.

Oblíbenost boxerek a trenýrek potvrzuje i Adam Rožánek, zástupce české značky spodního prádla Styx: „Muži stále častěji volí jednobarevné boxerky, které jsou velmi populární. Podobně jsou na tom ale také trenýrky, zde se muži výraznějších barev či motivů nebojí. Naopak částečně na ústupu jsou pánské slipy, tento střih se nosí nejméně.“

Pravděpodobnost sexu muže donutí vzít si čisté prádlo

Jedním ze zajímavých zjištění v průzkumu byly důvody, proč muži své spodní prádlo vymění za čisté. Asi 30 % mužů uvedlo, že si převléknou trenky nebo boxerky, pokud je pravděpodobné, že by mohli mít sex, 41 % má pro tyto účely dokonce speciální spodní prádlo.

Zdroj: Styx, Adam Rožánek, průzkum Jamaco

Reklama