Milá redakce,

řidičák mám čerstvý, zkoušky jsem udělala přesně před rokem. A řídím pravidelně asi třičtvrtě roku.
Ale to, co se mi za tu dobu s autem všechno přihodilo, stojí opravdu za to
J

Své první autíčko jsem si koupila v červnu a každý den jsem jím jezdila 25 km do práce a také v práci jsem využívala služební auto.
Bohužel tohle mé autí nemělo dlouhou životnost, byl 19. srpen a já si poklidně jedu z práce po rovné silnici. Ten den jsem jela opravdu pomalu, protože se mi podařilo z práce odejít dřív.
A najednou jsem před sebou uviděla traktor s valníkem plným sena.
Řekla jsem si, že ho předjedu, a do vedlejšího pruhu jsem najela ještě ve velké vzdálenosti, a když jsem neviděla žádné auto v protisměru, tak jsem vyrazila.

Bohužel se těsně před traktorem nacházela vedlejší silnice, ze které vyjelo auto a aniž se podívalo, tak vyrazilo vpřed, přímo proti mně. No a já se vrátila do svého pruhu, ale bohužel už se mi to nepodařilo ubrzdit a skončila jsem v železném valníku, s tyčí pět centimetrů od hlavy.

Ten, kdo auto viděl, tak nevěřil, že jsem přežila.
Ale měla jsem z pekla štěstí a nic se mi nestalo. Jen nějaké ty modřiny.
Uplynul měsíc, a já si řekla, že musím začít řídit, jinak už si do auta nikdy nesednu.

Tak jsem se rozhodla si koupit škodovku 105. Přítel mě dovezl na místo koupě a zpátky už jsme jeli zvlášť, já ve svém, a hlavně za ním, když se najednou mé staré nové autí zastavilo. Nešlo nastartovat, nic... A já u sebe neměla telefon.
Naštěstí se přítel vrátil a zjistil, že to byla jen uvolněná hadička. No řekla jsem si, je to škodovka, co bys chtěla
J
Za další měsíc jsem nastoupila jako realitní makléřka v Praze a občas se stalo, že jsem musela jet autem. Myslím, že to bylo někdy v půlce října, kdy jsem tam takhle jela poprvé.
Vše probíhalo v pohodě, i jsem slušně zaparkovala (měla jsem praxi z minulé práce, kdy jsem poměrně často jezdila do Prahy něco zařizovat), ale co čert nechtěl, když jsem se k autu vrátila, nešlo nastartovat. Tak jsem zkušeně vystoupila a vlezla do motoru, no samozřejmě jsem nic nevykoukala
J

No, ale v závěru jsem přišla na to, že jsem jako děsná frajerka nechala zapnutá světla a tudíž se mi vybila baterie... Ale měla jsem přece náhradní, takže žádný problémJ bohužel ta taky nebyla funkční, nakonec se mi za pomoci kolegy a jeho startovacích kabelů podařilo odjet.
Druhý den ráno jsem měla jet pro změnu do Domažlic, už po půl kilometru mi přestaly jít blinkry a po kilometru jsem se přesně na železničním přejezdu zastavila a konec..

Naštěstí mě odtlačili a za chvíli pro mě přijel táta, že mě teda odtáhne do autoopravny. Ujeli jsme kus, když spadly závory. A když se závory zvedly, tak si nějak neuvědomil, že mě táhne a rozjel se tak prudce, že tažné lano ruplo a karabinka mi vystřelila do čelního skla.

No, a vyčíslená škoda na autě za 8 000 Kč. 1 500 Kč spínač u baterie a 1 000 Kč za čelní sklo. Auto jsem vyzvedla, a v pohodě s ním jezdila ještě dva dny. No jenže druhý den jsem odjela na benzinku a už se nerozjela - špatný startér. Další 2 000 Kč.
Teď už se mi půl roku nic nestalo, teda jen to, že těsně po Vánocích mi došel benzin a zároveň mi praskla pneumatika
J
Jo, a na závěr ještě na podzim jsem jela z Prahy, když mi začalo v autě něco rachotit - asi výfuk, říkala jsem si..Vylezu na benzince z auta, že se na to podívám. Výfuk to není. Hm, tak se podívám do motoru. Škodovka ho má vzadu. To mě ještě řidič autobusu častoval poznámkami typu: "Ale tam nemáte kufr paní!!"

A přišel si samozřejmě hrozně vtipný. Místo aby mi pomohl. Jenže protože škodovka je auto jednoduché, tak jsem zjistila, že je vypadlá jen jedna hadička. S úsměvem jsem ji nasadila a s grácií (pokud se to ve škodovce dá) odjela
J

Katynkaa


Milá Katynkoo,
vy mít doma trpaslíka, tak vám vyroste...
Ale je vidět, že vás jen tak něco nezlomí.
Tak se držte a už žádné karamboly!
Reklama