rande

Rande na slepo vlastně není výhradou jen té poslední generace. Je staré jako seznamky, seznamovací inzeráty a přátelé dohazovači, a to už bude nějaký ten pátek.

Čistě teoreticky bychom my všichni mohli v životě zažít aspoň jedno rande na slepo. Ať už to byla domluvená schůzka přes inzerát, dopisy nebo přes internetové chaty a seznamky.

Šla jste někdy na schůzku, aniž byste věděla, jak váš společník vypadá? A jak to dopadlo? Na to jsme se zeptali několika náhodných žen. Tady jsou jejich odpovědi.

Svatava, 57 let
Já jsem donedávna ani nevěděla, co to rande na slepo vlastně je. Představovala jsem si to tak, že spolu dva sedí odděleni nějakou plentou a nevidí na sebe (smích). Ale dcera mi to vysvětlila. Takovou schůzku jsem opravdu neměla a ve svém věku bych do ní ani nešla. Nejdřív si musím někoho prohlédnout, poznat, promluvit si s ním, a pak teprve zvažovat, jestli by to byl dobrý partner. Ne naopak.

Lenka, 23 let
V životě jsem měla dvě rande na slepo. To poslední se trochu protáhlo. Asi tak o čtyři roky. Minulý rok jsme se vzali. Z toho prvního byl vztah na půl roku. Ale tam to bylo tak, že jsme se znali už delší dobu z chatu a měli jsme k sobě blízko. A tak jsme si řekli, že by nebylo špatné se sejít. Abych šla na rande ve smyslu: Pokecáme, uvidí se, to fakt ne. S lidmi, které vůbec neznám, ani nemám důvod se scházet.

Jana 25 let
Asi tak před deseti lety jsem měla období, kdy jsem šla na xchat a jen tak se zeptala: „Jde se mnou odpoledne někdo ven?“ A když se někdo přihlásil, domluvili jsme místo, čas a poznávací znamení. Většinou jsem měla na lidi kliku a našla si tak pár kamarádů. Někdy se stalo, že dotyčný buď nepřišel, nebo předstíral, že nepřišel, možná mě taky nepoznal, to nevím. A jednou jsem se zase k dotyčnému nehlásila já. Ne že bych se vyhýbala lidem, kteří se mi nelíbí, já jsem se scházela i s ošklivými, ale tohle byl extra tragéd. Teď už ty rande naslepo zas tak slepé nejsou, protože má každý všude spoustu fotek, tak předem vím, do čeho jdu. Ale tu větu: „Jdete někdo ven?“ ještě občas použiju. Baví mě to. Před těmi deseti lety jsem tohle naučila i starší ségru, ale ta takovou kliku neměla. Že jo?

Michaela, 28 let
To teda neměla. Já jsem narážela na samé ty tragédy a neměla jsem to srdce se nepřihlásit. Bohužel to většinou dopadlo tak, že oni se dožadovali dalších schůzek, a tak jsem je stejně musela zklamat později. Takže moje vzpomínky nejsou tak dobré a slepému randění říkám ne.

Reklama