Jak může dopadnout barvení v domácích podmínkách, se dočtete v dalším příspěvku, který nám na dnešní téma poslala čtenářka Věrulinka

Zdravím a přeji krásný den.

Původně jsem psát nechtěla, se svými vlasy jsem nadmíru spokojená, mám jich hodně na svůj věk, říkají i kadeřnice, jenom bych je chtěla mít vlnité, no bohužel nemám, doháním kulmou. Ale článek od nicku Januše, jsem si vzpomněla na zážitek před léty, který byl tedy málem na mrtvici.

S kamarádkou jsme se obě odbarvovaly na blond, výhodou bylo, že jsme si vzájemně hlavy nejen odbarvily, ale i ostříhaly a krásně načesaly. Jedna či druhá, když jsme si kupovaly barvu, myslely i na druhou, rovnou barvy kupovaly po dvou. Občas jsme šly spolu nakupovat, a jeden nákup se mně nevydařil, odnesla to moje krásná hříva, na kterou jsem byla patřičně pyšná. Kamarádka si koupila naší oblíbenou značku C 10, ale já si zakoupila novinku, Hera blond.

Prodavačka mi jí doporučila s tím, že neničí vlasy jako C 10. Kamarádka nevěřícně kroutila hlavou, no něco mi rozmlouvat, bylo jí jasné, že je zbytečný.

Ona šla na odpolední směnu, ale přece nebudu čekat až do zítra dopoledne, šup a barva byla na hlavě. Chodila jsem k zrcadlu, co to dělá s vlasama, ale čím více jsem se prohlížela, tím více se mi zdálo, že mám zelený vlasy. Ale to asi až to umyji, to bude dobrý. Omyl, vlasy jsem umyla a měla je zelený vlasy a k tomu snad polovinu pryč. Moje zděšení ani vypsat neumím, zmohla jsem se jenom na pláč a nadávky, jak jsem byla pitomá, další výrazy raději psát nebudu. Volám kamarádce do práce, pro pláč mi nerozuměla, jak jsem dopadla.

Přijela z práce večer a když mě viděla, smíchy byla bez sebe a co mně dala jmen, vidíš, vidíš, tvoje novinka. Ráno zvonek, kamarádka za dveřmi a říká, tak a jedeme do Večerní Prahy a dáš to do novin, aby jsi varovala ostatní ženy, podobné tobě, aby si to nekupovaly.

Že by se mi chtělo, říct nemůžu, ale nedala jinak, tak jsem si dala na hlavu šátek, ono bylo pomalu 30 ve stínu, já šátek na hlavě. V redakci se opravdu pobavili, ale ihned mě vyfotili, sebou jsem měla fotku mých kadeří před novinkou a opravdu druhý den vyšel článek, jak jsem dopadla. Titulek zněl: Zničení krásných kadeří touto barvou značky Hena-blond.

Z redakce jsme s kamarádkou na doporučení redakce jely do firmy, která distribuovala tuto úžasnou novinku, kde byli zaměstnanci v šoku a dostala jsem barvy dle svého výběru v hodnotě 1000.- Kč, barvy na celý rok.

Ale jak se zelený barvy zbavit, poradit neuměli ani v kadeřnictví. Nejen, že svoje úsměvy neuměli zadržet, ale co s tím, nevěděl ani šéf kadeřnictví. Jediný co nabídl, ostříhat na kluka, tedy mašinkou na dvojku a nechat dorůst. To jsem odmítla a šla s dalším pláčem domů.

Kamarádka šla opět na odpolední a já se pustila do práce. Moje myšlenky byly pochodující, mám či nemám, ale co víc můžu zkazit, už není co. Šup barva byla na hlavě a čekala jsem na výsledek. Zrcadlo napovídalo, že to mizí. Po umytí, hurááááá, nejsem sice blondýna, ale nejsem zelená, tak co, počkám až to uschne a dám druhou barvu- chudáci vlasy, dostaly pěkně zabrat. Dala jsem druhou barvu, hurááááááááááá, jsem blond, není to ono, ale já byla spokojená. Udělala jsem si zábal ze žloutků a oleje, vlasy umyla a zvoní zvonek. Kamarádka už byla z práce doma, když mě viděla, žasla, jak se mi to povedlo.

Poučení, nezkoušej, co neznáš, nebo ti není doporučeno odborníkem, protože prodavačka nevěděla, ani co prodává, taky jsem jí pěkně poděkovala a od této události, mimo barvy - tedy odbarvovače C 10 si nic na hlavu nedám, bojím se zkoušet novinky a že jich je na trhu požehnaně.

Zdraví Věrulinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

A jak se vám to vlastně povedlo? To jste si tu zeleň odbarvila svou Cé desítkou?

Máte také nějakou vlasovou katastrofu? Tak se nám svěřte na adresu: redakce@zena-in.cz

účes4

Soutěžní účes č. 4

Co myslíte, je to účes, který zdobí hlavinku Beyoncé?

Reklama