Čtenářka vmarta v devadesátých letech podnikala a moc jí to bavilo. Děkuji Vám vmarto za Váš příspěvek. Udělal mi radost, ne jen tím, že byl první, ale i tím, jak jste své podnikání popsala. Také rád chodím tam, kde se na mne lidé usmívají a mám pocit, že jsem vítán. Škoda jen, že Vám nevyšel ten druhý obchůdek. Držte se a třeba ještě na dobrou práci s milými lidmi narazíte.

Krásné ránko,
 
 téma podnikáni mě nenechala v klidu.Sama jsem podnikala ...začínala  jsem v roce1995 ..nejlepší čas...otevřela jsem si video půjčovnu. To byla paráda, milovala jsem pracovat mezi lidmi. Titulů jsem měla několik stovek...každou jsem pravdaže koukla, abych mohla informovat o daném žánru. A taky jsem měla za „oponou“ i štěklivé videa, ale to už já nekoukala tak intenzivně:)) to byl koutek pro jinou klientelu :))

Při návštěvě rodičů z dětmi jsem vždy měla připravené nějaké to lízátko pro špunty. Rádi se ke mě vraceli...možná to bylo tím lízátkem a možná mnou.Byla jsem vždy usměvavá..i když mi bylo všelijak. S každým bez rozdílu jsem „pokecala“ o filmu a pak později když už jsme se „znali“ i o věcech mimo práce.

Moc mě práce bavila, lítala jsem, zhaněla novinky, vybavovala plakáty pro děti. Pro mě to byli zlaté časy. Ukončila jsem provoz po 10 ti letech když jsem se stěhovala za manželem, sem do České
 republiky. Videopujčovna skončila :( nový majitel se nevěnoval tolik ..a přestali tam lidi chodit.

 A teď jednu veselou příhodu:Potkali se u mě dva kamarádi...a jeden se ptá „Co si měl“ odpověď...“koukni jeto fakt dobrý“..tak si vide vzal bez toho aby koukal co bral. Druhý den přijel s velkým úsměvem a říká. „Ten můj Kamarád je pěkný blbec, celá rodina jsme sedli k TV, babka s dědou,manželka a jasně i děcka...pustíme to a.....to byli fofry na vypnutí...měl film půjčený za „oponou“.

Jsme se spolu nasmáli při představě, jak rychle hledal ovladač a jak se manželka snažila děcka upoutat od televize.....no vidíte,co všechno se stává:))

Podnikáni jsem milovala.....před lety jsem si znovu otevřela malý obchůdek tu na Moravě....ale trvalo to krátko...po roku mě sežrali poplatky a obchodní kolosy.

 Momentálně jsem bez práce rok a půl...nevím, jestli je to věkem :( nebo co...ale nic nemůžu najít...a už mi je fakt jedno co to je. Při výběrovém řízeni ( co mi pěkně leze krkem) kouknou datum výroby...a slyším větu „ mi se Vám ozveme“..a já 100% vím, že jsem zase  doma.

Do důchodu mám 3 roky..a už si říkám aby to bylo....tenhle čas je deprimující...ale hlavně že mám Vás......a trošku se rozptýlím.
 Tak přeju hodně sluníčka
 
 Vaše vmarta
Text nebyl redakčně upraven


Jaké byly vaše podnikatelské ne/úspěchy?

  • Kdy, kde a v čem jste podnikala?
  • Čeho jste dosáhla?
  • Kolikrát jste začínala?
  • Podnikáte a zároveň máte zaměstnání?
  • Proč byste se do podnikání nikdy nepustila?
  • Znáte nějakou úspěšnou podnikatelku?
  • Přemýšlíte, že se do podnikání pustíte?

A můžete psát i na nevyřčené otázky, které se k tématu vážou.

redakce@zena-in.cz

Jedna z vás, která přispěje k tématu, v 16 hodin získá odměnu. Krém  obnovující proporciální strukturu obličeje  a hutnosti pleti  Neovadiol Gf od Vichy a knihu Amy Winehouseová na pokraji slávy a na pokraji zoufalství.

vyhra.jpg

Reklama