Čtenářka Ivuška68 se učila lyžovat jako já v pravěku a měla problém s nasedáním na vlek. Dnes již ten problém nemá a užívá si krás lyžování s nadšením. Děkuji Vám Ivuško68 za příspěvek…

Dobré ráno milá redakce a Ženinky,

miluji hory a šustot lyží po upraveném svahu.

V dobách svých začátků jsem měla strach z vleků. Poprvé jsem se s ním seznamovala na školním, lyžařském kurzu. Když paní učitelka Danuška rozhodla, že už jde druhému oddílu lyžování natolik, že nás může pustit na vlek, byl to pro mě šok. Uvázala nám kolem pasu provázek, na jednom konci viselo malé prkénko a na druhém podivně zakroucený háček a svištěli jsme z kopce dolů. To byla paráda! Mrazík, sluníčko a kolem nás tichá pohoda zasněžené sjezdovky.

Pod sjezdovkou rozvázat provázek, zaháknout skobičku na lano vleku, zasunout prkénko mezi nožky a jede se na kopec. Jak jednoduché! Ne tak pro mě. Nahodím háček, vložím prkénko, škub  ....a....rána do hlavy. Následuje druhá, třetí, desátá, třicátá..... Zoufám si. Na kopec se už nikdy nedostanu!

Obětavá paní učitelka se celé dopoledne tahala s těžkým žokem, když už jsem se rozjela škublo to a zase jsem se válela. Obě jsme byly mokré, pobité a vystresované, ale stálo to za to! Najednou jsem jela. Když jsem se konečně vyškrábala nahoru, byl čas na oběd, po kterém jsem usnula jako špalek. Myslím, že paní učitelka Danuška také.

Naštěstí jde rozvoj kupředu, vleky jsou dnes pohodlné a já jsem si to dopoledne dřiny a odříkání už tisíckrát vynahradila. Je to nádhera řítit se z kopce dolů na čarovných prknech a dole nastoupit bez problémů na vlek.

Děkuji Danuško!

Ivuška68
Text nebyl redakčně upraven


Máte ráda lyžování a jiné zimní sporty?

  • Ráda lyžujte,běžkujete nebo sáňkujete?
  • Nebo všechny zmíněné aktivity z duše nenávidíte?
  • Jak jste se ne/naučila lyžovat?
  • Kdo a jak vás to ne/naučil
  • Jakou nejhezčí, nejzajímavější, nejtrapnější, nej… příhodu ze zimních sportů máte?
  • A co vaše děti a zimní sporty?

Všechny příběhy, úvahy, videa i fotografie směřujte do známého redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne kolem 16. hodiny za příspěvek odměním nádhernou odměnou. Těšte se.

Reklama