Jaké to je, mít doma podomního prodejce? Svoje zkušenosti pro vás má čtenářka Bokul...

Měla jsem podomního prodejce doma...

Milá redakce, milé ženy-in!

Moje zkušenost s podomními prodejci bude možná jiná než ta Vaše - já jsem totiž necelé tři měsíce měla podomního prodejce doma. Můj manžel se totiž při hledání zaměstnání přihlásil na pozici milionář. Nevím, co měl onen milionář společného s milionáři, ale v dnešní době, kdy je svoboda snad všeho, co Vás napadne - Vám prostě a jednoduše mohou nabízet pozici milionáře.

A vy byste to nebrali? Troufám si říci, že milionářem by chtěl být každý z nás - alespoň na okamžik.

Můj manžel na onu pozici nastoupil - ne snad s vidinou, že bude ze dne na den milionářem, ale že vydělá peníze na obživu. Na začátku samozřejmě dostal obsáhlé školení o obchodních postupech, o tom, jak psychologicky masírovat lidi apod.

Společně s týmem lidí objížděl většinou menší města a obce, kde především navštěvovali stávající zákazníky s nabídkou optimalizace výdajů telefonních poplatků dané osoby či domácnosti. Za tuto práci se na mého muže někteří členové rodiny dívali skrze prsty.

Za necelé tři měsíce, které působil na pozici spíše poradce než milionáře několika lidem pomohl optimalizovat jejich výdaje za telefon. Nicméně to s čím se z velké části setkal byla nadůvěra. Určitě je dobře, že se lidé mají na pozoru, je dobré se nenechat vtlačit do smlouvy, kterou vlastně nechcete.

Pevně věřím a doufám, že všichni, kteří díky mému muži změnili tarif nebo jen zrušili něco nevýhodného jsou spokojeni. Výplata sice jen tak tak postačila na pokrytí cestovních nákladů, ale to už je život.

Během návštěv různých obcí se dostal do místa, kde ho jeden z prvních oslovených varoval, že na onu obec si zřejmě zasedli všichni podomní prodejci a vzhledem k množství podvedených už je známo, že ve chvíli, kdy se někdo podobný opět objeví, budou občané volat policii.

Prodejci, kteří nabízeli výhodné smlouvy a DVD přehrávač k tomu s tím, že dopředu vybírali zálohy nebo společnost, která nabízela velmi levné energie a ve výsledku Vám spíše zatočila s pěnězi na účtu.

Přínosem této jeho pracovní zkušenosti se u nás doma objevil včera. Já jsem byla se synem na procházce a manžel byl doma. U domu nám zazvonili dva „kravaťáci". Manžel vidí trošku hůře na dálku a tak měl pocit, že vidí švagra. Docela se zalekl - protože švagr je zedník a ten moč často v obleku nejezdí. U dveří manžel zjistit, že jeho zrak zklamal a že má tu čest s prodejci o né „energetické společnosti". Té, o které slyšel u lidí, které měl taky osloviti.

Dealery do domu nepustil a když jsem se ptala, jak je poslal pryč, dostalo se mi jednoduché odpovědi. Prý je požádal o webovou adresu s tím, že je ochoten se podívat na web, co jejich společnost nabízí, ale nic víc. Také je požádal o jejich jména s tím, že pokud by mu náhodou dali mekorektní informace, zavolal by na ně policii. Dámy, docela jsem koukala - takhle bych ony dealery asi nedokázala poslat pryč.

Z muže se tedy milionář nestal, ale díky zkušenostem z terénu se naučil slušně poslat dealery „pryč".

Bokul

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Téma dne: PODOMNÍ PRODEJ

Pište mi své zkušenosti s tímto stylem prodeje. Podomní prodej ale chápejte spíše jako označení způsobu prodeje než faktickou zkušenost, že někdo zazvoní u vašich dveří. Zajímají mě historky o...

  • ... prodejcích podomních.
  • ... prodejcích na parkovištích.
  • ... prodejcích, kteří vám telefonují.

Naletěla jste jim někdy? Anebo jsou vaše zkušenosti s tímto způsobem prodeje spíše kladné? Vaše příběhy čekám na redakčním e-mailu!

Reklama