Dnešní téma vás asi moc nezaujalo, milé dámy. Soudím tak podle toho, že mi zatím nepřišlo moc příspěvků. Nebo že by za to mohly velikonoční prázdniny, které mají děti ve škole?

Jedno povídání tu pro vás ale ještě mám. Napsala nám ho čtenářka Slunečnice.


Na mateřskou školku si skoro nepamatuju, asi mě tam žádná učitelka nezaujala. Zato si pamatuju na základku, tam jsem potkala svou nejmíň oblíbenou učitelku, ta byla skoro jako ras. Házela po nás mokrou houbou, křičela, dávala nám tresty... Dneska už by si rodiče stěžovali, ale naši tehdy radši mlčeli, aby si pak na mě nezasedla. Doba se změnila. :-)

Taky jsem ale měla na základce jednu úžasnou učitelku, v první a druhý třídě. Ta byla fakt skvělá, přesně taková, jaká má učit malé děti - usměvavá, laskavá, milá, hodná... Povídala si s náma i o přestávkách, občas nás brala na nějaké výstavy a výlety, a to se tehdy moc nedělalo, taky jsem slyšela později, že měla problémy s ředitelkou. Měla jsem jí dva roky, pak bohužel odešla na mateřskou, takže ve třetí třídě jsme dostali jinou, taky ne tak špatnou. Ale tahle paní učitelka Miluška byla opravdu zlatá. Já jsem se tehdy nadšeně učila písmenka, doma jsem pořád četla, protože „paní učitelka si to přeje“, to byla moje nejčastější věta. No, pak mě to už rychle přešlo :-)

Tak takových kantorek - ideálů bych přála dnešním dětem víc...

Slunečnice

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Kantor ideál.

  • Poznali jste v životě nějakého úžasného učitele?
  • Jaký by podle vás měl být ideální kantor?
  • Co by měl umět?
  • Mělo by být podle vás ve školství víc mužů?
  • Vzpomínáte na nějaký zajímavý film nebo scény z filmů o učitelích?

Na vaše příspěvky se budu těšit a jako obvykle jedna z vás za něj dostane pěkný dárek, knížku Pohádky, legendy a bajky severoamerických Indiánů (Gustav A. Konitzky). Pište dnes do 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo je KANTOR IDEÁL. Předem děkuju!

kniha

Reklama