Ahoj všichni,

z maturity jsem měla děsný strach, asi jako každý normální smrtelník. Maturovala jsem před čtyřmi lety na gymnáziu. Jelikož jsem celá léta proplouvala doslova s odřenýma ušima, tušila jsem, že můj strach bude oprávněný.

O svaťáku jsem v učivu ležela od rána do noci a zjišťovala, že některé věci asi vidím poprvé v životě. V pátek už jsem byla napůl šílená a tak svolila k tomu, že doprovodím dědu na oslavu narozenin jeho kamaráda. Jako kdybych se neznala - můj vystresovaný organizmus po požitém alkoholu téměř zkolaboval a odmítal pojmout informace ještě v neděli.

Na řadu jsem přišla ve středu, 21.5., přesně na můj svátek. Jako první přišel na řadu český jazyk. Vylosovala jsem si poezii 60. let 20. století. Mluvnici jsem zvládla s pomocí mé drahé češtinářky a při literatuře doslova zaperlila. Hlavně tím, když jsem celé komisi hrdě tvrdila, že křídlovka je klavír. Pak přišla na řadu němčina. Vytáhla jsem si svátky. Jediné téma, které se nedělalo ani při hodinách a ani při semináři. Hned jsem jim německy zdělila, že právě dnes je můj "namenstag" a doufala, že budou schovívaví.

Nejhorší byl zeměpis, z toho mě málem odnesli...nebo spíš vynesli, když jsem jako zvíře žijící v deštném pralese uvedla lva. A když se mě ptali, kde jsem to sebrala, tak jsem jim vysvětlila, že jsem to viděla v Tarzanovi, že on tam na něm jezdil. Nakonec bylo ZSV a to bylo naštěstí v pohodě.
Odmaturovala jsem, se známkami 2-4-4-2. A s napomenutím komise, že ten zeměpis byl fakt hrůza:-)

O nějakém slavení pak nebyla ani řeč, byla jsem ráda, že jsem se doplazila domů a padla do postele.

Ahoj, Monika


Děkujeme za pěkné povídání :).

redakce@zena-in.cz

Reklama