profimedia-0666546721.jpg

Foto: Profimedia

Jací byli dnes vaši favorité mezi nominovanými filmy?
U nás vede Zátopek.

Když se ohlédnete zpátky, jsou i jiné filmy mimo nominované na Českého lva, které vás zaujaly?
Tak zaujal mě samozřejmě takový film, který se jmenuje Matky (smích). Ne, ale těžko říct. Já vlastně nevím. My jsme poslední rok moc na filmy nekoukali. Ta doba byla docela těžká. My jedeme hlavně pohádky. Máme malý dítě, takže když nemáme puštěný zprávy, tak máme puštěný pohádky.
 
A doporučila byste ostatním maminkám nějakou?
Teď je náš favorit animovaný film Zpívej. A Zpívej číslo dva. To je film, na kterém jsem už byla dvakrát v kině a je skvělej.
 
Dnes vám to moc sluší. Nemohu se tedy nezeptat, od koho máte oufit?
Je od Elisabetty Franchi. A doplňky jsou Patrizia Pepe. A obléká mě už dlouho moje stylistka Džamila Nováková.
 
Z kolika outfitů jste na dnešek vybírala?
Tyhle šaty jsem měla už asi 14 dní zpátky na nějakém focení, kde mi je Džamila vybrala. A já jsem se do nich zamilovala. Takže jsem pak říkala, že si je musím vzít na Lvy. Takže to byla taková láska na první pohled během focení.

FotoJettt.jpg

Foto: Profimedia

Letošní Český lev je věnovaný situaci na Ukrajině. Jaké byly vaše první myšlenky, když jste zjistila, co se děje?
První pocit? Zmar. Totální nespravedlnost. Já myslím, že se budu opakovat jako všichni. Člověk na to nemá slov. Já nedokážu popsat tvoje pocity, který mám poslední týden, kdy jsem připoutaná jen k ČT24. Jsem paralyzovaná, nejsem schopná se soustředit na scénáře. Měla bych se učit texty, ale nemůžu, protože jsem vynervovaná a bojím se. Bojím se o naši budoucnost. Už zase pláču… Mám malý dítě a mámu, který bylo 18 let, když přijely ruský tanky sem. Celej život z toho má trauma a teď se to děje tady našim sousedům a celej svět na to kouká. A nikdo nemůže nic udělat.
 
Zapojovali jste se i nějak do pomoci?
Zapojovali. Za prvé jsme vybavili celý auto, který jsme odvezli někam na sbírku. Zaregistrovali jsme se na poskytnutí ubytování pro Ukrajince. Teď čekáme, jestli nám někoho přidělí. Samozřejmě jim poskytneme azyl se vším všudy.
 
A vysvětlovala jste to nějak synovi?
Mikuláš to samozřejmě všechno vnímá s náma. Snažíme se mu to vysvětlit nějak racionálně. My s ním odjakživa mluvíme tak, aby chápal svět. Aby věděl, co je dobrý a co není dobrý. A kde je spravedlnost a kde končí. Ale zároveň ho do toho nechceme zapojovat nějak moc, aby žil v traumatu, který prožíváme my všichni. Je to přece jenom malý dítě.
 
Zdroj: Autorský rozhovor se Sandrou Novákovou

Reklama