• Stará dobrá klasika

Tužidlo a lak jsou vlasové produkty, které mají hned několik nej. Jsou nejznámější, nejoblíbenější a nejpoužívanější. Všechny víme, že tužidlo dodává na objemu. Málokterá žena ale ví, jak si jej vybrat. Vždy sáhneme po tom, který je nejvíce tužící, což je špatně. Pokud jste majitelkou hodně jemných vlasů, vybírejte si produkty, které jsou jen minimálně tužící. Ty totiž nebudou vlas tolik zatěžovat a následně ho poškozovat. Majitelky hustých hřív si mohou bez obav dovolit nejsilnější variantu výrobku. Stejné je to i laků, které zajišťují fixaci účesu.

image.jpg
Sante Lak na vlasy, Folly.cz
Regenerační lak na vlasy pro extra silnou fixaci, Nivea
Fixační lak na vlasy,Nouvelle 

  • Gel, guma, hlína, lepidlo na vlasy nebo vosk? 

Gely jsou oblíbené především u mladších generací. Mokrý efekt a „hřebíky“, které gel dokáže s vlasy udělat, je pro mladistvé velké lákadlo. Dnes nám to přijde úsměvné, ale snad každé z nás se v pubertě líbil chlapec, který měl „fakt hustýho ježka“ na hlavě. I když stále gely mají své příznivce, svou velkou éru mají již za sebou. Na vzestupu jsou momentálně gumy a hlíny. Jsou vyhledávané především kvůli tomu, že nepůsobí mastným dojmem, jak tomu je třeba u vosku, naopak jsou matné. Existují i varianty, které se mohou nanést do právě umytých vlasů, to je potřeba pečlivě prostudovat na obalu. Guma a hlína fixují, ale účes můžete kdykoliv poupravit dle momentálního rozpoložení či situace. Pokud toužíte po opravdu extrémní fixaci bez jediného pohybu, vsaďte na lepidlo na vlasy. Vosky jsou vyhledávaným pomocníkem kadeřníků pro uhlazení účesu, stejně jako vlasový krém. Ten má oproti vosku přidanou hodnotu v tom, že zabraňuje krepatění. Sice dodají účesu lesk, ale při větším množství se může dostavit efekt mastných vlasů. A to zrovna není hezké, proto opatrně s ním. Což vlastně platí u všech vlasových přípravků, mějte tedy na paměti, že méně je více.

  • Zázrak zvaný suchý šampon

Umyté vlasy během několika vteřin? To není sen, ale realita. Seznamte se suchým šamponem. Většina zaneprázdněných žen ho už znají, ale pokud je to pro vás novinka, seznamte se. Jistě se do nich zamilujete, stejně jako my. Díky těmto produktům budou vaše vlasy vypadat jako právě umyté. Aplikace je velmi snadná, stačí několik střiků ke kořínkům vlasů, promasírovat prsty, nechat chvilku působit, vlasy vyčesat a je hotovo. Dejte si však pozor na jednu drobnost. Suché šampony jsou bílé barvy, pokud to tedy přeženete, nebo jej nanesete velmi blízko hlavy, můžete jít opravdu pod sprchu. Uvidíte, že naučit se s nimi zacházet je ale otázka chvilinky. Pozitivní je i to, že dodávají na objemu a s vlasy se podstatně lépe pracuje.  

5aa0541d33f5dimage.jpg

Suchý šampon s vůní kokosu, Sephora
Suchý šampon pro všechny typy vlasů , Paul Mitchell
\suchý šampon s vůní grepu, melounu, bílé frézie a fialek, Batiste, Kupkosmetiku.cz

  • Účes jako Peggy Bundová

Pokud vám jde hlavně o objem, vyzkoušejte pudry. Ty se nanášejí přímo ke kořínkům. Stačí nasypat či nastříkat, promasírovat a hotovo. Pro opravdu extrémní objem můžete ještě natupírovat.

  • Pro lesk i výživu

Oleje na vlasy by měly být nedílnou součástí každé ženské koupelny. Nejenže dodají vlasům vysoký lesk, uhlazují je, ale především regenerují a vyživují, některé i božsky voní. Snažte si vždy vybírat přípravky bez silikonů. 100% přírodní výrobky jsou v tomto případě tou nejlepší volbou. Oleje nikdy nenanášíme ke kořínkům, pouze na konečky a to jednu až dvě kapky, které předtím rozetřeme v rukách. 

Čtěte také:

Uložit