výrazné rty

Perfektně tvarované rty jsou symbolem smyslnosti. Právě z toho důvodu je konturujeme a zvýrazňujeme lesky či rtěnkami. Pokud chcete být podle posledních trendů, naličte je výraznou barvou. Jak si správně rty nalíčit si právě teď můžete přečíst.

shutterstock
Foto: Shutterstock.com

Nenechte si ujít:

oriflame

Jak rty správně nalíčit?

  • Než začneme s líčením rtů, měly bychom použít jemný peeling určený právě na tuto část obličeje. Ten odstraní nepotřebné odumřelé buňky. Díky tomu budou rty hladké a nebudou se na nich tvořit nehezké žmolky.
    Pokud nemáme speciální peeling, můžeme ho nahradit zubním kartáčkem. Jemnými krouživými pohyby promasírujeme rty. Efekt je stejný jako u peelingu.

konturování rtů

  • V první řadě na rty aplikujeme jemnou vrstvu make-upu nebo ještě lépe báze pod rtěnku. Konturovací tužkou obtáhneme linii rtů. Barva „konturky“ by měla být ve stejném odstínu jako rtěnka. Nevadí, pokud bude o odstín tmavší či světlejší.

oriflame

  • Následně se budeme věnovat tvaru rtů, aby byl atraktivnější. Na horní ret nakreslíme písmeno V. Spodní část písmene by měla být ve spodní části horního rtu. Na dolním rtu nakreslíme svislou čáru, tak nám vznikne písmeno Y. To slouží k optickému zvětšení.
  • Vatovou tyčinkou jemně konturovací tužku rozetřeme, aby linie nepůsobily příliš tvrdě.

oriflame

  • Teď už můžeme aplikovat rtěnku. Jemně poťukáváme rty. Můžete použít i štěteček na rtěnku. S tím je výsledek preciznější.

orfilame
Foto: Oriflame

  • Na závěr je možné přetřít rtěnku barevným leskem, ale aktuální trend velí nosit matné odstíny. Pro fixaci jemně přepudrujte rty.

rtěnky

Tip: Pokud chcete na své rty upoutat ještě větší pozornost, naneste do srdíčka, místa nad horním rtem, rozjasňovač.

rtěnky

Čtěte také: