Mráz je pěkná potvora. Ovlivňuje kvalitu nejen pleti, ale také našich rtů, které mohou být popraskanější, sušší a bolavější. Navíc pálí a jemná kůžička se může trhat a odlupovat. Hezké to není, že? A tak, vzhledem k tomu, že jsou neustále rty vystavovány změnám teplot a počasí, měly bychom jim věnovat tolik láskyplné péče, kolik jen sami zvládneme.

Krok č. 1: Správná životospráva
5a6b067cbd9afobrazek.jpg

Ano, i naše rty ovlivňuje to, jak se o naše tělo staráme a co do něj vkládáme. Nemá-li dostatek živin, minerálů a vitamínů, začne strádat. Co se týče oblasti úst, nejvíce trpí koutky, které praskají a rty, které se loupají a šupinatí. A v takovém stavu nevypadají hezky ani v přirozeném stavu, ani s nánosem rtěnky. Zaměřte se proto na dostatečný přísun zinku, hořčíku a vitamínu B.

Krok č. 2: Mazat, mazat a zase mazat

5a6b049751975obrazek.jpg

Mazat rty a nenechat je vysušené je základ úspěchu. Zejména v zimě potřebují extra péči, být neustále hydratované a vyživované. Při výběru se vždy dívejte na složení a volte takový balzám, který obsahuje vitamíny, panthenol a nějaký z přírodních olejů.
Doma klidně tyčinky na rty odložte a na rty aplikujte vrstvu kokosového oleje.

Krok č. 3: Nezapomínejte na peeling

5a6b04c8cd5beobrazek.jpg

Jednou týdně dopřejte rtům důkladnou exfoliaci. Díky tomu, že peelingem odstraníte odumřelé buňky, budete je mít krásně jemné a hladké.
Velmi snadno si peeling vyrobíte i doma!
Co budete potřebovat?

Jednoduchá směs:

  • lžíce cukru (vhodný je třtinový)
  • lžíce medu

Obě ingredience smíchejte v misce, nahřejte na vodní páře a pak aplikujte na rty. Jemně masírujte a poté opláchněte vlažnou vodou.

Voňavá směs:

  • lžíce cukru (vhodný je třtinový)
  • 3 kapky éterického oleje
  • malá lžička medu
  • lžíce kokosového oleje

Ingredience smíchejte, opět nahřejte na vodní páře a aplikujte na rty.

Krok č. 4: Vsaďte na rtěnku
5a6b07e393c8bobrazek.jpg

To, co bylo dříve nemyslitelné, je teď vcelku běžné. Vyhýbejte se rtěnkám vysušujícím, tedy matným, a zaměřte se při výběhu na ty, co hydratují, vyživují nebo zvláčňují. Skvělou volbou jsou například tzv. balzámy v tužce (chubby stick).

Krok č. 5: Odličujte

5a6b04a9328ceobrazek.jpg

Budete-li místo obyčejného balzámu používat den co den rtěnky, nikdy si ji nezapomínejte důkladně odlíčit a dát rtům oddech.

Mohlo by vás také zajímat:

5a6b23bdda634obrazek.jpg

Uložit

Uložit