Bylo mě 7 let a prakticky mě vychovávala moje babička. Velmi jsem jí milovala. Dodnes pamatuji na ta rána, kdy jsem k ní šupla do postele a povídali si příběhy...Rodiče dojížděli za prací, sestra již bydlela na internátu a tak pro mě babička byla tou nejmilejší osobou na světě.Pamatuji si přesně na den, kdy k nám dorazil lékař a pravil, že babičku odvezou do nemocnice, že má neléčenou zanedbanou cukrovku. Odjela a už jsem jí nikdy neviděla. Asi za týden dostala zápal plic a zemřela.

Ovšem na ten den si budu pamatovat navždy. Ráno jsem se vzbudila a přelezla si na gauč v obýváku, kde jsem vždycky dospávala, než mami zatopila v kamnech. V 3/4 na 7 jsem vyskočila z postele a letěla se oblékat. V tom momentě co jsem vyhupla z postele spadla s velkým rámusem celodřevěná ganýž i se záclonou a závěsy přesně na místo kde jsem ležela. Maminka lehce pobledla a hned pravila, že se něco stalo. Skoby zůstaly ve zdi netknuté.....V 11. dopoledne přinesla pošťačka mamince telegram, že babička zemřela v 6. hodin 45 minut.

Později jsme ještě zjistili, že maminčině bratrovi se v tom samém čase v Praze na křižovatce zastavilo auto a už se nerozjelo....

Pravdu říci, ještě jednou jsem pak babičku viděla. Následující léto jsem si venku hrála na louce se svým bratrancem.... oba jsme najednou uviděli poloprůhlednou postavu u pole, kam jsme s babičkou chodili - oblečená byla jak jsme si jí pamatovali, jenom barvy byly nějak slabé......po chvíli už tam nebyla. Tehdy jsme se moc báli a nikomu o tom neřekli, přestože se dodnes oba ujišťujeme, že jsme jí opravdu viděli. A tak věřím, že něco po smrti existuje a svoje kolegyně v práci straším tím, že je jednou budu chodit strašit.................

Mehteb

Text nebyl redakcí upraven.

Bílá paní, ohniví psi, bezhlavý jezdec, mrtvý kostelník... Snad každé obec má nějakou tu svojí temnou legendu, tajemný příběh a vlastního strašáka. Napište nám, co straší u vás. Určitě nás bude pěkně mrazit v zádech. Věříte vyprávěním se strašidly, přízraky a duchy? Potkala jste už nějakého?

Svoje příběhy a zamyšlení můžete posílat na známou e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama