Své by o tom mohla vyprávět čtyřicetiletá Jiřina. Její o deset let starší manžel před pár týdny zjistil, že veškerý majetek po rodičích v případě jejich úmrtí připadne jeho mladšímu bratrovi. Od té doby je jako vyměněný. Peskuje ji i jejich pubertální děti za každou maličkost. Zavírá se u sebe v pokoji na dlouhé hodiny a nechce s nikým mluvit. A když na něj minule zbylo málo zmrzliny po nedělním obědě, protože děcka hbitě všechno snědla, bouchnul vztekle do stolu a odešel od něho se slovy, že už je ZASE šizený.
 
Nevím, co se mu v hlavně přesně děje, ale mám celkem strach, jak se to bude vzhledem k jeho nevídané zahořklosti a výbuchům vzteku vyvíjet,“ začíná své vyprávění Jiřina, jež cítí, že se její partner svou nespokojenost rozhodl vybíjet na svých nejbližších.
 
tean1.jpg
Vše prý začalo během vánočních svátků, které strávili právě u manželových rodičů. Tchán v loňském roce prodělal závažné onemocnění a rozhodl se věci dědictví vyřešit hezky dohodou už za svého života. Aby prý pak mohl s klidem v duši odejít.
 
Pozval si k sobě oba dva syny a seznámil je se svým přáním. Jiřinin manžel se k svému překvapení dozvěděl, že nezdědí ani rodinný podnik, na který si hodně myslel, ba ani podíl na případném prodeji velkého domu s pozemkem. Jako poslušný syn si netroufnul říct ani slovo. „Ostatně tak to měl celé dětství – hodný hoch, co se snaží za všech okolností zavděčit a dostat aspoň trochu rodičovské lásky, která náležela výhradně mladšímu sourozenci,“ poodkrývá malé rodinné tajemství Jiřina, jež zůstává naštěstí celkem nad věcí. Prý ani nečekala, že by to dopadlo jinak. O poměrech v rodině si za těch pár let udělala dokonalý obrázek.   
 
Své rozhodnutí tchán odůvodnil slovy, že my se o sebe umíme postarat, ale mladší bratr, jenž nevydrží v žádném zaměstnání dlouho a má tři děti, potřebuje pomáhat,“ líčí podrobnosti bez jakéhokoliv projevu závisti Jiřina. „Mně by to fakt nevadilo, nic nám neschází, i když samozřejmě že nějaké peníze by se hodily na opravu našeho domu nebo na nějakou hezkou lepší dovolenou, ale neřeším to. Umím často vidět trochu pod povrch. A i když to můj muž vehementně popírá, bylo mi od začátku jasné, že on nikdy neměl taková privilegia jako jeho rozmazlovaný bratříček. Právě proto to také možná někam pracovně dotáhnul,“ vysvětluje pyšná manželka. A dodává, že jejího chotě ta otcova informace na rozdíl od ní vzala opravdu hodně: „Věřil, že povede ještě za života svých rodičů rodinnou firmu, o kterou několikrát projevil zájem a již několik let tam v případě potřeby vypomáhal.
 
Právě fakt, že ji teď rodiče prodávají a navíc veškeré peníze převedou na bratra, který tam v životě nehnul prstem, dle Jiřiny trápí jejího partnera nejvíce. Cítí se zkrátka opět šizený. Přesně tak, jak vztekle pronesl při té až úsměvné příhodě se zmrzlinou. „Já totiž moc dobře vím, že tak to měl celý život. Zatímco on si vysokou školu dodělával už při zaměstnání, aby jeho rodiče neměli výdaje, jeho líný bratr se nechal živit bezdůvodně skoro do třiceti. A neváhá si pro peníze stále průběžně jezdit,“ shrnuje celkem jasnou situaci a dodává, že doufá, že to její manžel překoná a budou si dál žít svůj celkem spokojený život. Ano, musí se oba celkem ohánět, ale nikomu nic nedluží. Ani pocitově. 

Přečtěte si také:

Uložit

Uložit

Reklama