Když si pořizujete chlupatého domácího mazlíčka, těšíte se jen na to hezké, ale pak přijde například i obyčejná kastrace, a vy jste z toho úplně hotové, nervózní a je vám zvířátka moc líto, stejně jako mně dnes mého britského kocourka.

1

Můj milovanej kočičák

Už náš předchozí kocour byl sice kastrovaný, ale absolutně si nepamatuju, jaké to bylo, přece jen je to několik let zpátky. Benji, náš devítiměsíční kocourek, dnes podstoupí tento zákrok, jelikož už dospěl ve statného kočičáka, který si začíná své území značkovat, což není nic divného, ale je to dosti nepříjemné pro všechny. Vy, co máte kocourka, určitě víte, o čem mluvím. Operace je prý rychlá, není složitá, ale stejně mám hrozný strach, přece jen je to můj miláček. Navíc mi trhá srdce představa, že mu nesmíme dát celý den nažrat a on bude chudinek určitě prosit o „kus žvance“. Věřím ale, že vše bude dobré, kocour to vydrží a zítra už bude opět fit a plný sil.

2

Chudák, ještě neví, co ho čeká

Veděla jste?

Jako milovnice všech zvířat koukám na různé dokumenty a nedávno jsem sledovala seriál o veterinární klinice někde v USA. Tam šla paní kastrovat svého buldočka, protože ho nezvládala. Na tom by nebylo nic tak divného, ale měl tak velkou ozdobu mezi nohama, na kterou byla majitelka natolik hrdá, že mu po kastraci nechala vyrobit speciální silikonové implantáty, které nahradily jeho přírodní „kuličky“, které se po zákroku samozřejmě tak nějak vyfoukly. Což mi přišlo celkem úsměvné, ale proč ne? Vždyť je doba silikonu, který se strká snad úplně všude. :)
Reklama