profimedia-0730912470.jpg
Foto: Profimedia

Poté, co byly hračky, rozmístěné mezi květinami a dalšími předměty, sebrány, byly vyprány a dočasně umístěny do Buckinghamského paláce, Clarence House a školky Royal Parks v Hyde Parku. Nyní jsou v dětské charitativní organizaci Barnardo's Children.

Camilla se zúčastnila předání medvídků v Bow, jedné ze školek patřící organizaci. Společně s ní se akce zúčastnila i Karen Jankel, dcera autora Paddingtona Michaela Bonda, pro kterou byly původní příběhy napsány. Přítomni byli také členové filmového obsazení Paddington Hugh Bonneville a Madeleine Harris, kteří hrají pana Browna a Judy Brown.

profimedia-0739892393.jpg
Foto: Profimedia

Další medvídci, kterých je celkem více jak tisíc, budou postupně předáni do dalších center Barnardo's Children po celé zemi. Účastníci projektu doufají, že děti budou plyšové hračky milovat dlouhé roky a budou chápat jejich příběh a způsob, jakým byly darovány.

Medvídci se po smrti britské panovnice stali dojemným symbolem. Její odchod totiž přišel jen pár měsíců poté, co se v červnu během oslav svého platinového jubilea objevila v komediálním skeči po boku animovaného medvěda a z kabelky vytáhla ikonický sendvič s marmeládou.

Zdroje: Oficiální web královské rodiny, BBC