Blízko rakouského městečka Arbesbach leží záchranná stanice, které se říká Medvědí les. Tady žijí skoro ve volné přírodě zvířata, která byla roky držena v klecích.

medvedi

Stanici provozují mladí nadšenci, kteří zachraňují medvědy z cirkusů, aby jim dali šanci zažít i plnohodnotný život. Žije tady už sedm medvědů, kteří mají jen pro sebe zalesněnou oblast o rozloze 1,3 ha.

„Je radost pozorovat, jak se medvědi pomalu mění. Byli zvyklí žít v kleci, kde chodili pořád dokola. A najednou mají přirozený prostor, kde mohou chodit, jak se jim zlíbí. I když je pravda, že ještě několik let potom co se dostali k nám, se pořád točili v kruhu. To se naučili v klecích,“ říká Sigrid Zederbauer, která se o ně každodenně stará.

medved

Medvěd Lara. Foto: ©VIER PFOTEN

„Učíme je znovu žít. Hledat žrádlo, hrát si. Schováváme jim třeba jablka po lese a snažíme se, aby je hledali. Zabaví se tím i na celý den,“ dodává Sigrid.  V Medvědím lese (německy Bärenwald) se starají i o desetileté a starší medvědy, kteří mají poprvé v životě možnost vyzkoušet si třeba koupání v jezírku. 

A vy je můžete na vyhlídkových plošinách nerušeně pozorovat. V nově zřízeném návštěvnickém centru se dozvíte vše o stanici a čekají tam na vás i mnohá dobrodružství a objevy.

medved3

Medvěd Tom Foto: ©VIER PFOTEN

Kde najdete Medvědí les?

V malém městečku Arbesbach kousek od hranic Rakouska a Jižních Čech

Adresa:  Schönfeld 18
Tel. +43/2813/76 04
www.baerenwald.at

zdroj foto: BÄRENWALD Arbesbach

Reklama