medved.jpgFoto: Shutterstock

Proč dnes zrovinka o zvířatech? Protože jsem si nedávno do kanceláře sehnala dva obrazy, na jednom je srnka a na druhém medvěd. Abyste si neťukali na čelo, jsou to moderně pojatá díla a podle mě velice pěkná, žádné naivní umění (i když ani to mi občas nepřijde špatné).

Obrázek medvěda mě doslova fascinoval, je to totiž jedno z těch mých zvláště milých zvířat. A podle severoamerických Indiánů jedno z významných silových zvířat. Pokud bychom se na medvěda dívali jako na totemové zvíře, jedná se o vznešeného, silnou vůlí a fyzickou silou oplývajícího tvora. Vždyť si vezměte, v kolika pohádkách se s ním můžete setkat. Jedná se tedy i o bytost kouzelnou. A dále je podle totemu obdařenou velkým srdcem a nadpřirozenou mocí.

Medvěd podle šamanů je intuitivní a má často schopnost léčit, v šamanské tradici medvědí objetí představuje oázu bezpečí těla i ducha, ve kterém je možno načerpat ztracené síly. Podle www.zahady-zdraví.cz medvěd jako duchovní průvodce tak šamanům napomáhá uzdravit vlastní fyzické, psychické, ale i spirituální rány svou intuicí a sebevědomím.

Tak teď už vím, proč právě medvěda potřebuji vidět každý den.

Dále se o medvědovi můžeme dozvědět, že na vlně šamanské moudrosti je symbolem nepřemožitelnosti a nabízí útočiště pro ty, kteří si užívají této totemové bytosti. Indiáni věřili, že má schopnost nezávislého pohledu do vlastního nitra, kdy se ostatním může zdát necitelný. Je to samotář, nepotřebuje přátelství a vystačí si sám se sebou.

Medvědí průvodce z pohledu esoteriky představuje velkou podporu pro ty z nás, kdo prahne po lidské společnosti s cílem vlastního posílení. Umožňuje nám prožitek dlouhých osamělých chvil k vlastnímu hlubokému vhledu.

5f3b9ff49b7aaobrazek.pngFoto: Shutterstock

Severoameričtí indiáni věří, že hnědý medvěd jako totemové zvíře představuje obrovskou životní sílu, kterou může šaman použít v těžkých časech. Je však potřeba myslet i na odvrácenou stranu této bytosti, kdy třeba hnědý medvěd grizzly má velmi výbušnou povahu, která je jeho temnou stránkou.

Černý medvěd (jako je na mém obraze) je skutečným zvířetem síly, je náročný a moudrý, méně agresivní a zdrženlivější než medvěd hnědý. Jeho duch je v rovnováze, ochoten pomoci a teple obejmout.

Čímž mi vychází, že jsem si vlastně měla potřebu vytvořit totem s černým medvědem a srnkou.

Třeba vás také bude bavit:

ze3.jpg

Reklama