Je tu opět záhada, kterou má mysl odmítá vyřešit. Příběh lordů je prostě super. Souhlasíte s tvrzením Bobi2, které tímto děkuji za příspěvek k tématu dne?

Hádanka 11

a)  Medvěd.

Stretol sa raz človek s medveďom. Okolo bola pustatina, nablízku nebol iný človek ani iný medveď. Obaja sa poriadne zľakli a začali utekať. Človek utekal smerom k severu, medveď smerom k západu. Človek sa zastavil, zamieril presne smerom na juh a medveďa zastrelil. Akej farby bol medveď?
Ak to neviete, pomôžem vám: keby medveď bežal 3,14-krát rýchlejšie než človek (stále na západ), mohol tento človek vystreliť priamo pred seba, ale pre korisť by musel ísť na juh.

b) . Můj oblíbený - lordi

Do hotelu přišli tři lordi. V recepci si řekli za jeden pokoj 10 liber, které každý z gentlemanů zaplatil - dohromady 30 liber.
Když měl poslíček odnést pánům zavazadla, přispěchal ředitel hotelu, že měli hosté zaplatit jen 25 liber. Dal tedy poslíčkovi pět liber, ať je lordům vrátí.
Poslíček nevěděl, jak rozdělit 5 liber mezi tři osoby, tak dal každému po libře a dvě si nechal.
Každý tedy zaplatil 9 liber (deset původně, jednu dostal zpět). 3x9=27. Dvě libry si nechal poslíček. 27+2=29. Kam zmizela jedna libra?

Bobi2
Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Správné řešení najdete za moment v článku. Dnešní řešení hádanek a hlavolamů

  • A jak jste na tom s luštěním záhad a hlavolamů vy?
  • Máte nějakou veselou historku s hádankami?
  • Znáte dobrou hádanku?

Pošlete ji na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Já vaši příhodu i hádanku zveřejním. Posílejte i správné řešení. Já řešení zveřejním v odděleném článku. Tady na tomhle odkazu: Řešení

A kolem 16. hodiny jednu z vás odměním knihami dle vlastního výběru do hodnoty 1 000,- Kč.

Správné řešení NEPIŠTE pod článek, ať nekazíte zábavu ostatním čtenářkám.

Reklama