Že to zní hezky dohromady? Skoro jako název nějaké pohádky. Však se také naše čtenářka s nickem Medulka krásně“ rozpovídala“ o místě takřka pohádkovém, které objevila v kraji skvělých vín, na Pálevě.

Milá redakce Ženy-in :-),po delším zaváhání jsem se rozhodla, že také přispěji svou troškou do mlýna a napíši Vám, co mě za poslední dobu při mém cestování upoutalo, vyvovalo ve mně nostalgii, či co dle mého názoru stojí za povšimnutí.

Cestování je můj velký koníček, cestuji ráda snad kamkoliv, ať už se jedná o exotiku, Evropu, nebo naší krásnou Českou zemi :-) Jak jsem minulý rok zjistila, i tady u nás je spousta krásných míst, která určitě stojí za návštěvu. Právě minulý rok, jsme já a mé dlouholeté kamarádky vyrazily na pětidenní výlet na Moravu, konkrétně do oblasti Pálava.

Původně to byla cesta za dobrým vínem a příjemnými sklípky, kterých je všude na Moravě požehnaně :-). Nakonec jsme si řekly, že když už tu jsme, tak by byla škoda nevyužít té příležitosti a nenavštívit nějaké památky v blízkém okolí. A udělaly jsme moc dobře.

dev

Vyrazily jsme na místní zříceninu hradu zvanou „Děvičky“, která nás naprosto ohromila. Jedná se sice, jak už jsem se zmínila, o zříceninu, ale vůbec to nevadí, protože toto místo má hlavně své kouzlo. Dýchla tam na nás úžasná atmosféra dávných dob a ten výhled, který se z „Děviček“ naskýtal, stál opravdu za to. Všude tam byl klid, kolem krásná příroda, jelikož jsme tam byly na jaře, tak vše rozkvétalo...prostě nádhera :-) Za zmínku určitě stojí i stezka, kterou se na zříceninu hradu jde, vede totiž kolem vinic a je to i příjemná procházka.

dev

dev

Pro ty, kterým nevadí nějaký ten pohyb a mají rádi menší výšlap, je tohle ideální místo, které určitě doporučuji navštívit. Letos se chystám na Moravu opět, ještě přesně nevím, do jaké lokality, ale už se mooooc těším a věřím, že opět uvidím nějaká zajímavá místa, na která budu dlouho a ráda vzpomínat :-)

dev

Zároveň v příloze zasílám pár fotografií „Děviček“.

Zdraví Vaše čtenářka Medulka :-)

Vida, nejen vínem živ je člověk na Moravě. Máte pravdu, je tam krásně a zurčitě stojí za to, spojit obojí příjemné-dobré víno a příjmemné poznávání

Znaly jste toto místo, milé ženy-in z Moravy? Pokud ne, věřím, že se tam někdy na jaře vypravíte. Máte pro nás také nějaké doporučení? Tato otázka se samozřejmě týká i žen-in z Čech. Co jsme ještě neviděly a měly bychom?

Napište nám, pošlete foto, seznamte nás s místem, které má něco do sebe.

Své příspěvky posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama