Vlídná jména pro své plyšové kamarády z dětství má čtenářka Arjev. A jak píše: „Všichni tři mají pusenky špinavé od jídel, které jsem jim dávala koštovat! Jejich plyš už nezáří, ale oko i srdce potěší.

Další příspěvek k dnešnímu tématu tady máme od čtenářky Arjev. Ano, ano, i Arjev si z dětství schovala plyšové kamarády...


Krásné odpoledne s ještě krásnějším tématem.
Je škoda, že nemám digitální foťák a nemohu vyfotit své plyšové kamarády :-)
Na dětství mám moc pěkné vzpomínky. Rodina byla stmelena a fungovala výborně. Bylo mi doma velice dobře!
Tatínek byl zaměstnancem Přerovských strojíren a k jeho náplni práce byly také služební cesty. Pro něho to nebyl žádný med, jezdíval žehlit průšvihy svých kolegů a jako poradce a konstruktér zaváděl také výrobu....Tedy do „světa“ se dostal :-)
Vždy jsem se těšila na jeho příjezd. Když mi z jedné brněnské služební cesty přivezl „brněnského draka“ - pečená pochoutka z kakaového těsta ve tvaru krokodýla šmrncnutého třetihorním ještěrem s mandlemi na hřbetě - radovala jsem se jen chvíli, protože starší brácha mi ho snědl. Prachsprostě ho sežral a ještě se smál, že si hráli na kouzelníka - kdo koho sní :-)
Probrečela jsem pár dní a tatínek mi z další služební cesty z Brna přivezl něco malého na mls a k tomu malého plyšového míšu. Jmenuje se Brňáček a už slavil své Abrahámoviny :-):-):-)
Jeho o pár měsíců mladší kamarádkou je opice Kačaba, která je o pár centimetrů větší než Brňáček. Narodila se v Hamiru a tatínek ji koupil v Plzni. Na zádečkách má místo, kam šikovné ruce zašily pískátko. Když Kačabě z máčknete zádečka, píská jako opice.
Třetí kamarád je malý plyšový méďa Šedáček. Vzrůstem je nejmenší, měří cca 10cm a toho mi koupila maminka na Mikuláše. Měli ho u nás za výlohou v obchodě s hračkami, lidově se obchod jmenoval hračkárna. Jeho cena byla 10Kčs!!!
Všichni tři mají pusenky špinavé od jídel, které jsem jim dávala koštovat! Jejich plyš už nezáří, ale oko i srdce potěší.
Plyšáků bylo více, ale tito zůstali a těšili i moji dceru.
Plyšáci obývají krásný košík vystlaný měkoučkým froté ručníkem. Tady spí či sledují dění kolem sebe :-) Když mne přemůže smutek a bezmocnost, fungují jako doping :-)

Krásný den i vzpomínky, se kterými žijete dvakrát déle než ti, kteří mají dětství bez radosti a malých dárků svých snů.

A na konec jedna kvízová otázka : Co a nebo kdo je to HAMIRO?
Odpovídejte celou větou :-):-):-)

Zase někdy na shledanou na stránkách Žena-in,
Arjev

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. září 2011: Co si schováváte z dětství?

AkvariumZavzpomínejte v dnešním tématu na své dětství, milé čtenářky a odpovězte mi na otázku...

  • Co si schováváte z dětství?

Jsem hodně zvědavý, protože sám jsem zjistil, že těch věcí moc není. Máte nějakou hračku? Sbírku známek? Časopisů? První kolo? Deníček? Obrázek? O tom všem mi napište na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec. Za svůj příspěvek můžete získat hezký dárek, totiž: hru Pravěké akvárium od firmy Albi a krásný „kočičí“ deníček.

Příspěvky zasílejte do 15.00 hodin 26. září 2011.

Reklama