Nikdy jsem nebyla zapálená sběratelka. Sice jsem za svůj život měla tendence k vytváření nějakých těch sbírek (sluníčka, kamínky, sošky Buddhů a v dětství známky), ale nikdy mi to nevydrželo. Když se mi doma nějaké věci začaly nebezpečně hromadit, znervózňovalo mě to. Je to možná dáno tím, že neskutečně ráda vyhazuji přebytečné krámy a veteš… A možná i tím, že podle astrologa Vítka Kuntoše jsem extrémní blíženec, a ti jsou většinou nestálí. Jak mi tato vlastnost komplikuje život! 

Měla jsem ve svém životě ale jedno období, kdy jsem se pokoušela sbírat měděné nádoby - nejvíce se mi líbily formy na bábovky… Několik jsem jich dokonce koupila svému bývalému manželovi k různým příležitostem, protože byly drahé, tak aby nenadával. Asi to tehdy příliš nechápal, proč dostává právě formy na bábovky, když nikdy žádnou neupekl a ani o tom neuvažoval. 

měď

Měď totiž podle proslulé bílé čarodějky Cassandry Easonové přináší štěstí do domu! Měděné valouny tradičně mají moc ochránit proti bouřce, ohni a povodni. Také přitahují do domu dobré návštěvníky. Měď umí otvírat energetické cesty a pomůže přitáhnout do našich životů správné lidi a zdroje. Doporučuje se nosit u sebe, pokud se vydáme na cesty (tedy asi ne ve formě bábovkové formy, ale měděného valounku). Na cestách nám může pomoci najít vždy správné ubytování a minimalizovat různá zpoždění. Skvělým pomocníkem je nošená na srdeční čakře, pomáhá tak vyvážit celý energetický systém těla, odstranit veškerou negativitu a bloky a přitáhnout k sobě energii matky Země. Cassandra také říká, že pokud se nějaké kameny či krystaly položí na několik hodin do kruhu měděných valounů, měď zesílí jejich působení.

Měď je schopná přinášet úlevu při revmatismu, artritidě, ztuhlosti a otékání rukou či nohou. Je možné ji také použít při léčení ran zanícených infekcí, při potížích s plodností a nezdravém hubnutí.

měď

Z hlediska psychických účinků pomáhá při navazování kontaktů s lidmi. 

Měď má také významné magické schopnosti – chcete-li přilákat peníze, vložte valoun mědi do keramické nádoby s víčkem, každý den pak přidávejte jednu měděnou minci, dokud nebude nádoba plná. Potom peníze darujte na charitu.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Přečtěte si také:

Reklama