Až na jednoho klučinu, je to nestandardní dítě, ve svých deseti letech ví o vesmíru víc než já, občas se na mě obrátí s takovou otázkou, až mě z toho mrazí, a jedním z jeho největších problémů je strach o naši planetu. Tohle dítě je mi nesmírně blízké, i když vidím, že se v podstatě trápí. Na svůj věk je až nepřirozeně dospělý a chytrý, ale takové děti jsou často spíše smutné. Vidí totiž víc než jejich vrstevníci, a to jim bere lehkost a s ním spojená křídla dětství.


5f731f1c92b14obrazek.pngFoto: Shutterstock

Tak tento můj malý kamarád mi nedávno říkal, že by si chtěl za ušetřené peníze koupit nějaké drahé kameny, nejraději nějakou pěknou geodu.  Vybral si sice na internetu nějakou skvělou nabídku sbírky kamenů, ale přece jen by si je raději vybral osobně. Tak jsme se domluvili a vyrazili spolu do mého milovaného esoterického obchůdku na lov kamenů. Celou cestu jsem si říkala, jedu tam jako doprovod, Tobík si chce něco koupit, ne já! Potřebujeme zaplatit spoustu složenek, koupit nové ponožky, psovi granule, teplou peřinu na zimu a tak dále a tak dále…

No jo… Jenomže v obchůdku jsme byli v sobotu odpoledne, jen my dva se slečnou prodavačkou, venku lilo jako z konve a kolem vás třpytivá nádhera všech možných tvarů, barev a velikostí… Člověk je v takové přesile krásy zoufale slabý.


5f732001ce50dobrazek.pngFoto: Shutterstock

Tobík si po velkém vybírání koupil úžasnou ametystovou geodu za skvělou cenu a mně se nepodařilo uniknout náramku z malých kuliček zeleného polodrahokamu.

Zelená je totiž moje momentální barva. Mám pocit, že ji nutně potřebuji, a k tomuto zelenému náramku jsem se v obchodě dokonce několikrát vrátila. Poprvé když jsem ho viděla, jsem touhu zaplašila myšlenkou na ty chybějící ponožky a kupku složenek, podruhé jsem si řekla, že žádný náramek nepotřebuji, ale potřetí jsem musela uznat, že stojí opravdu málo, venku leje a je zima, a ještě ke všemu je zelený! A zelená barva je přece také léčivo…

5f7320bcf28c0obrazek.pngMechový achát, to jsou ty nádherné kuličky, s kterými teď i spím, protože význam tohoto nerostu zapadá přesně do mých současných životních souřadnic. V tomto případě jako již mnohokrát jsem měla pocit, že jsem mechový achát nehledala, ale měla jsem ho najít.

Tento nerost je totiž polodrahokam nových začátků a růstu nebo obnovení důvěry, rozpouští staré strachy a znovu spojuje se světem po období rozčarování. Na fyzické rovině má moc posilovat imunitní systém, působí blahodárně při chřipkách, nachlazení a ostatních virových onemocněních, má protizánětlivé vyzařování!
Jeho magický význam podle čarodějky Cassandry Eason: je to nerost vhodný na spojení s čarovnými energiemi a jinými přírodními esencemi a na zvýšení účinků bylinné léčby.

Podle jejího vědění mechový achát dále vytváří nová přátelství, a nosí-li se jako šperk, přitáhne novou lásku nebo oživí starou. Dva mechové acháty v zeleném váčku se sušeným rozmarýnem v blízkosti postele podpoří věrnou lásku.

Duchovní význam mechového achátu podle esotericky laděných učenců je poselství o velice šťastném znamení, že budete postupně přitahovat to, co v životě právě nejvíce potřebujete, ať už peníze, povýšení, zdraví, nebo lásku…

Mechový achát má ještě další a další významy a magické schopnosti, pro ty z vás, které zaujal, doporučuji - ponořte se do informací o tomto kameni, nebudete litovat.

Každopádně, jsem ráda, že se ke mně tento zelený zázrak dostal, a právě v tomto čase je pro mě i zajímavou inspirací v blížícím se čase předvánočních nákupů, neboť kameny se neomrzí, a když nám pomohou v daném čase a pocítíme, že potřebujeme zase nějaký jiný, vždy je můžeme vrátit zemi, já to tak udělala již mnohokrát.

st3.jpg

Kámen orgonit ochrání vaše energetické pole

kamen.jpg

Reklama