mechacky.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Základní surovinou pro výrobu tohoto typu obrazu je bezpochyby mech. Ten ale nemůže být jen tak ledajaký, zkrátka takový, jaký naleznete v lese. Pro účely vyzdobení interiéru trochou té přírody je zapotřebí pořídit mech stabilizovaný. Stabilizovaný mech je napuštěný speciální stabilizační látkou, která pomáhá mechu udržet si svůj vzhled a svěžest až po několik let. Bez větších problémů pořídíte mech plochý či kopečkový, nebo lišejník.

Hezky budou v obrazu vynikat také drobné klacíky, větvičky, kousky kůry či malé kamínky.

Dále budete potřebovat speciální lepidlo na lepení mechů, podkladovou desku, rám, rukavice, špachtli, štětec, nůžky a nějaký igelit nebo starý ubrus jako podklad pro práci.

Nejprve si mechový obrázek poskládejte nanečisto bez toho, abyste jednotlivé kusy mechu přilepovali. Budete mít tak možnost je přemísťovat tak dlouho, dokud nebudete s konečným umístěním spokojeni. Střídejte nejlépe různé druhy mechů a lišejníků, bude to vypadat hezky.

Poté vezměte lepidlo a každý kousek mechu nalepujte do obrazu zvlášť. Na velké kusy mechu nanášejte lepidlo prostřednicím špachtle, na menší štětcem. Lišejníky se často lepí až na konec a vyplňují vzniklé mezery. Při upevňování kapradin či větších větviček si můžete pomoci prostřednictvím zahradnického drátu nebo sponek z drátů. Obraz poté nechte alespoň den schnout ve vodorovné poloze.

mechove-tvoreni.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Vzniklý obraz nevystavujte slunečnímu záření, ani nezalévejte. Pouze ho čas od času opatrně zbavte prachu.

Zdroj info: chytre-bydleni, mechovna, gardners, ceskestavby

Reklama