Od malička miluji záhady (nevím, kde se to ve mně vzalo, ale nejspíš po mamince, která zásobovala naši domácí knihovnu knihami tohoto typu). Takže i když vím, že bylo mnohokrát odborníky prokázáno, že jsou to nesmysly, vždycky jednou za čas si znovu ráda přečtu knížky Ericha von Dänikena, ať již to byla jeho prvotina Vzpomínky na budoucnost nebo další knihy tohoto nejznámějšího "ufologa" nebo třeba knihu Jitro kouzelníků J.Bergiera a L.Pauwelse.

Nemusím ale vypočítávat jen zahraniční autory, moc ráda mám knížky Ludvíka Součka, například jeho trilogii Cesta slepých ptáků, Runa rider a Sluneční jezero (mimochodem tuhle trilogii už jsem hodně dlouho nečetla, musím si ji objednat v knihovně :-).

S mojí zálibou v záhadách asi souvisí i četba sci-fi, i když už to není, co to bývalo (myslím tím, že sci-fi už nečtu tak často jako dřív), dnes mám raději horory, ale vlastně také takové, ve kterých je nějaký záhadný prvek a to většinou bývá, pokud to nejsou bezduché krváky.

Určitě vás napadne, že jsem sledovala např. seriál Akta X, Hvězdná brána a taky mám moc ráda filmy režiséra Davida Lynche, od těch prvních (např. Mazací hlava), samozřejmě seriál Městečko Twin Peaks a další. Tzv. dvorní scénárista Davida Lynche Mark Frost vydal v nakladatelství JOTA knihy Seznam sedmi a Šest mesiášů a na přebalu bylo mylně uvedeno, že postupně vyjde 7 knih od uvedeného autora. Protože se mně obě knížky líbily, netrpělivě jsem čekala, kdy vyjde zbývajících 5 dílů. Potom jsem začala hledat nejdříve v katalozích našich knihoven, jestli jsem jejich vydání nepropásla, potom v katalozích zahraničních knihoven, ale všude měli jen první 2 jmenované knihy. Nakonec jsem na Internetu našla, že to byl zřejmě omyl vydavatele, který tímto uvedl v omyl své čtenáře :-(

Ovšem svět záhad je pro mne spíše světem fantazie, mně osobně se nikdy žádná nevysvětlitelná příhoda nestala, rozhodně jsem spíš racionální člověk, i když kdo ví, co se skrývá v hlubinách vesmíru?

monca13


Děkujeme za pěkný příspěvek.

No, já mám radši fantasy než sci-fi, ale Souček je klasika :).

A jak se na záhady díváte Vy, ženy-in? Jsou pro Vás tématem filmů a románů, nebo součástí každodenního života? Napište nám!

redakce@zena-in.cz

Reklama