Dnes si povídáme na téma víra, vyznání, náboženství. První přispívající je čtenářka Tereza, kterou si podmanila jóga a zaříkavací rituály.

Že bych věřila přímo v boha, tak to se říct nedá. Věřím v něco, co se nedá specifikovat, ale vždy mi to pomůže rozhodnout se a podpoří mě to v krizových či stresových situacích a také mi to říká , „že to bude dobrý“. Takže jsem asi ateista, ale v rodině se najde pár osob, co tohoto vyznání nejsou. Jinak určitě věřím v alternativní medicínu a na léčivé byliny. V poslední době mě také dost dostaly některé zaříkávací rituály nebo si mě podmanila jóga.

To, že nevěřím v boha nebo nejsem v nějáké víře, to je spíše záležitost od mé rodiny, neboť jsem v ničem takovém nevyrůstala nebo jsem k tomu nebyla nucena, ale hlavně vedena. A abych řekla, tak mi to ani nechybí, protože někteří lidé v sektách a vírách jsou dost otravní a připadá mi to jako ztráta času, kterou nahradím jinými smuslyplnými činnostmi. Jinak mám doma určitě vystavené fotky z křtin mých známých nebo fotky od mé rodiny, vonné svíčky se také najdou, a dokonce by jste u mě našli sošku Budhy. Takže nic nepřeháním, ale v něco možná prostě věřím. :)

Tereza. Karviná.

Poz. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme. Dnes si celý den budeme povídat o tom, v co věříte. Své názory, příběhy, postřehy či vlastní zkušenosti, které můžete doplnit i fotkou, posílejte na e-mail, který už dobře znáte

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu dne zveřejňovat a na ty nejzajímavější už tradičně čeká odměna.

 

 

Reklama