Děkujeme za další příspěvek. Naši čtenářku Alenu inspirovaly vaše příběhy a tohle je ten její.

Krásný den všem, po přečtení příspěvků jsem neodolala a musím také přispět. Asi jako roční batole, sotva jsem se naučila chodit, vylezla jsem na stůl a hop, než mohl někdo reagovat. Odnesla jsem si proražený spodním ret. Dva malé zoubky si prorazily cestu dětským rtíkem a ozdobily mě do konce života jizvičkou.

První jízda na kole, hurá, už jedu sama. Kopeček a skončila jsem zaseknutá s kolem v blatníku auta našeho pana hospodského a mé koleno a loket cedily krev. A kolo bylo dalším aktérem ve mnou způsobených úrazů jiným. Už jsem uměla docela jezdit a protože jsem měla se sestrou kolo společně, půjčovaly jsme si jej a i ostatním děckám u paneláku.

Měly jsme vytyčenou trasu, otočka a zpátky, výměna atd. Když jsem přišla na řadu, rozmakala jsem to, otočila se směrem do cesty a... Normálně po cestě za mnou jel asi 14-15-ti letý kluk a já mu vjela při otočce do cesty. Aby mě nesrazil, vjel do velkého příkopu podél cesty, plného keřů, větších stromků. Odnesla to jeho ruka - zlomená.

Kamarádka, bohužel malé kolo neměla, tak vytáhla otcovu "ukrajinu" s malým sedátkem ve předu (zmenšenina velkého sedla) na vození dětí před sebou. Mě nic jiného nenapadlo, než jí poradit, aby se rozjela a zkusila si sednout na to malé sedátko, když na to velké nedosáhne. Zkusila to. Odnesla to její intimní část - takovou modřinu, jaká se jí potom "tam" udělala, jsem neviděla.

Mé další kolo byla "skládačka", na které jsem trajdala velmi ráda. Má mladší sestra (o 5 let) chtěla svézt. Nu což, vzala jsem ji, ona si stoupla na rám a držela se řídítek. Chtěla šlapat, nu což, nechala jsem ji i šlapat, já seděla, držela jsem řídítka a ona šlapala. Chtěla i řídit, nu což (to jsem byla ale blbá), nechala jsem ji i řídit a já seděla na sedle, nohy volně a pustila jsem řidítka. Vjely jsme rovnou do toho samého příkopu, kde tehdá skončil nebohý hoch.

Odnesla to její noha, zedřená, ruka zedřená, huba poté modrá. Mně se nic nestalo. Po dalším úraze na kole jsem skončila s otřesem mozku v nemocnici. Byla jsem už starší, zkušenější, nicméně po požití alkoholu na zábavě asi ne plně ve střehu. Měla jsem štěstí v neštěstí, spadla jsem na ořezaný keř, část klacíčku mi zajel kůží kousek vedle očního kanálku do nosu. Následovala operace, třítýdenní léčení v nemocnici a trvalý následek - vychýlení nosní přepážky. Ještě že tak, mohla jsem mít oko v pr... V současné době jezdím na kole do práce. Snad jsem již ten kýbl smůly vybrala.

Alena

Hm, tak to byly slušné bouračky. Až mi při té představě běhá mráz po zádech.

Napíše ještě někdo o svých dětských karambolech, co myslíte, milé ženy-in? Budete to vy?

Ještě máte chvilku čas a adresa redakce@zena-in.cz čeká

Reklama