píše ve své příspěvku na dnešní téma čtenářka s nickem Simič. A tak je celkem logické, že dává přednost oblečení, které se dá prát v pračce. Ale jinak se jako většina z nás už moc těší na to, až odloží všechny ty vrstvy k zaslouženému spánku

Krásný den. Na jaro se těším vždycky snad už od vánoc. Těším se nejen na první pořádné sluneční paprsky, první otužilé sněženky, těším se i na to, že na jaře na mě čeká spousta práce, jako jsou okna, hrabání zahrady, stříhání stromků a hlavně výměna našich šatníků. Těším se, až se konečně zbavím všech těch bund, šálů, rukavic, kabátů, kombinéz, svetrů.

Vypadá to, že jim konečně končí dlouhá a náročná šichta a mají plné právo na dlouhý a klidný odpočinek. Již dlouhá léta kupuji převážně věci, které se dají lehce udržovat a prát v pračce. Vzhledem k tomu, že mé děti hodně přitahují kdejaké bahno, prach a špínu, bych byla patrně v čistírně víc než doma.

A tak peru v pračce. Vždy a všechno.A ještě se mi nestalo,že bych z pračky vytáhla něco jiného,než bych tam vložila. Používám tekutý gel, trochu toho Vanishe, nepřeháním to se ždímáním. A zatím přežila pračka, já i prádlo.

Vyprané zimní věci přetřídím. Co je dětem malé, to nabídnu kamarádkám. Díky tomu, že dítka rostou rychle, tak většinu jejich oblečení rozdám a ušetřím tak místo, protože nové koupím až na podzim. Oblečení dávám do velkých vaků, ze kterých se vysaje vzduch a z hromady věcí se stává docela malá placka, která se snadno vejde do skříně či do úložného prostoru pod postel. Do vaků dávám voňavé mýdlo nebo trochu práškového pracího prášku. Prádlo tak vydrží dlouho vonět a když ho za víc jak půl roku vytáhnu, voní, jako bych ho právě vyprala.

Tyto odsávací vaky mohu jen a jen doporučit hlavně těm, kteří zápasí s úložnými prostory. Opravdu vám to ušetří spoustu místa a k oblečení se nedostanou žádní nezvaní návštěvníci, kteří by vám ho chtěli poničit nebo dokonce sežrat.

Už se těším, až na to vlítnu!

Hezký den, Vaše Simič.

Milá Simič, díky za tip. Taky jsem na ty vakuové vaky slyšela jen samou chválu

Text nebyl redakčně upraven

Jak udržujete své zimní bundy a kabáty vy, milé ženy-in? Dáváte i „péřovky“ do čistírny, nebo je perete doma? Kupujete bundy a kabáty už s ohledem na to, jestli se dají prát, nebo se musí chemicky čistit? Máte doma něco náročného na údržbu?

 Jak často během zimy bundy perete, nebo dáváte čistit? Máte nějaké fígly, jak na to?

Už jste něco nedopatřením zničila? Už vám někdy něco poškodily v čistírně? Reklamovala jste to? S jakým úspěchem?

Kam sezonní oblečení ukládáte? Dáváte je do speciálních pytlů a vakuujete, nebo je pověsíte do skříně na jiné místo?

Napište nám, podělte se o své zkušenosti a názory na:redakce@zena-in.cz 

 Co můžete získat za svůj příspěvek?

Zajímavou knihu „Se šarmem Pařížanky“ a výbornou kávu Carte Noire

cena

Reklama