Pojem žena v domácnosti se díky technologickému pokroku již stává minulostí. Současné ženy jsou zvyklé se stejně jako muži věnovat své práci, zálibám a aktivnímu životu rodiny.

A právě pro moderní ženu je určena i výstava MDŽ - Moderní Design pro Ženy, která se bude konat ve dnech od 4. do 7. dubna 2013 ve Veletržním paláci v Praze. Výstava má netradiční formu modelového bytu.

„Představte si sama sebe v bytě vybrané elegance, kde život ´Eco Chic´nahrazuje každodenní rutinu. Představte si místo, kde vaše osobnost ožije. Místo, kde se splní vaše sny. MDŽ - designed for women by women (navrženo ženou ženám),“ charakterizuje architektka Viktorie Součková modelový byt.

byt

Modelový byt věnovaný modernímu designu, ženám a zelenému bydlení a zařízený špičkovými interiérovými studii, navrhla ředitelka studia Bogle Architects v Praze, Viktorie Součková, která prezentuje „Elegantly Ecological Design“ (tedy: Elegantní Ekologický Design) moderní design pro ženy, navržený ženou.

Návštěvníci se také setkají s nápaditými, barvitými a často netušenými a překvapivými dekoracemi, které připraví přední české designérky.

Ženy jsou duší téměř každého zařizovaného interiéru bytu či domu a chtějí také rozumět tomu, jaká okna a dveře, jaký způsob vytápění či větrání zvolit, jakými spotřebiči vybavit byt, jaký nábytek a zařízení vybrat, jak správně recyklovat odpady, jak uspořit energii a vodu, protože tak potom nejlépe rozhodnou, co je pro jejich rodiny a děti nejvhodnější.

mdžModelový byt je věnován i řešení některých základních otázek, v oblasti „zeleného“ ekologického bydlení a úspor energií.

V rámci bytu se návštěvníkům představí také nové technologie inteligentních domácností, designová topná tělesa, působící spíše jako solitérní objekty než plně funkční součásti vytápění, dále vypínače, spínače a stmívače, umožňující maximální úspory energie, šetrné spotřebiče nebo životnímu prostředí přátelské automobily na elektřinu.

Výstava MDŽ je součástí komplexu výstav: Světlo v architektuře 2013, Happy Home – zelené bydlení a lifestylové výstavy Motion.

Podrobnější informace na www.architectureweek.cz,

KOMPLEX VÝSTAV

  • SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE 2013

Třetí ročník bienále specializované výběrové výstavy svítidel, designu a příslušenství Světlo v architektuře se bude konat ve dnech od 4. do 7. dubna 2013 ve Veletržním paláci v Praze. Tato výjimečná akce, na níž se představí pouze vybrané společnosti z oboru, je určena především architektům, projektantům, inženýrům, stavebním inženýrům a developerům z celé České republiky.

Výstavy se opět zúčastní ty nejlepší a nejvýznamnější české a světové značky z oboru výroby a designu svítidel a osvětlovací techniky a bude opět doprovázena firemními prezentacemi, přednáškami a odbornými semináři.

MODELOVÝ BYT: MDŽ (Moderní design pro ženy)

MODELOVÝ BYT: GREEN LIVING

Součástí výběrové výstavy svítidel je již tradičně oblíbený Modelový byt, v letošním roce věnovaný ženám a zelenému bydlení, tentokrát navržený také ženou - architektkou Viktorií Souček z britské architektonické kanceláře Bogle architects.

V každém z dosud realizovaných modelových bytů se organizátoři snažili zaměřit pozornost veřejnosti na určitou problematiku (například správné osvětlení jednotlivých prostor bytu), proto je také letos Modelový byt věnován řešení otázek, tentokrát v oblasti zeleného bydlení a úspor energií. A protože muži mají většinou v otázkách energetiky a ekologie jasno J, rozhodli se organizátoři věnovat především ženám, které jsou duší téměř každého zařizovaného interiéru bytu či domu.

  • OSOBNOSTI VAŘÍ PRO AKCI CIHLA

 A protože organizátoři rádi spojují užitečné s ještě užitečnějším, připravili v rámci modelového bytu ve spolupráci s AKCÍ CIHLA zábavné vaření s osobnostmi s názvem: Osobnosti vaří na podporu zaměstnávání lidí s handicapem. Vařit se bude i podle receptů v dobročinné kuchařce DOBROTY S PŘÍBĚHEM, kterou zájemcům osobnosti na místě podepíší. Vaření a autogramiády oživí kuchyň a jídelnu modelového bytu.

5. 4. od 16.00 – Pavel Liška, Iveta Fabešová a Darina Sieglová

6. 4. od 16.00 – Jitka Ježková a Nela Boudová

NOVINKY, KTERĚ SE PŘEDSTAVÍ V MODELOVÉM BYTĚ

Nábytek do dětského pokoje modelového bytu MDŽ dodává společnost space4kids, která se navrhováním interiérů pro děti, ale i dospělé, zabývá od roku 1998. Nabízí dětský nábytek od designérů Sebra, Ninetonine a Kidsonroof - nábytek z těchto kolekcí je nejen funkční, ale i hravý, respektuje potřeby dětí, je jednoduchý, variabilní, vyrobený z eko surovin a plně recyklovatelný. Dává prostor fantazii a na názoru dětí, které si mohou samy vybrat, jaké barvy v dětském pokoji  chtějí. Také například postýlky pro miminka jsou „rostoucí“ - lze je roztáhnout do délky, manipulovat se zábradlím, některé z nich je možné později využít jako skvělou pohovku. Také hračky, které společnost space4kids nabízí, patří k tomu nejlepšímu v Evropě. Hračky navrhují konkrétní autoři, skvělí designéři, jsou EKO, recyklovatelné a z přírodních materiálů - dřevěné, textilní, ale i interaktivní, originální a často z limitovaných edicí. Všechny bez rozdílu potěší, pobaví, ale také něco nového naučí.

„Když se nám narodila naše dcera Mariana a začali jsme jí vybírat první hračky, byli jsme překvapeni, jak z toho ohromného množství v obchoďácích, se nám jich tak málo líbí. Komerční výrobci, chrlící kvanta plastů a laciných materiálů, které útočí z každého hračkářství a nemají v sobě žádnou duši. Nejprve jsme začali hračky sami vyrábět, šít a plést, ale potom jsme našli spoustu šikovných malých firem v zahraničí do jejichž designu jsme se hned zamilovali, a tak jsme se rozhodli na jaře 2009 otevřít tento obchůdek  pro všechny, kteří chtějí svým dětem ukázat, že svět není jen Disney,“ říkají manželé Konštiakovi.

Zdroj a foto: tisková zpráva

Reklama