Čtenářka Tana M chce vyvrátit mylný dojem, že MDŽ je komunistický svátek, a ohlíží se do zahraničí. Pocit, že ženy jsou na tom v dnešní společnosti jinak než muži , ale má silný. Já Vám Tano M děkuji za příspěvek…

Milé ženy in. cz.
Dnes je „mezinárodní den žen“, který se slaví ve všech vyspělých zemích světa. Výjimkou je však společnost Česká republika, která si vybavuje tento svátek jako komuninistický, totalitní svátek MDŽ. Je pravdou ,že za dob totality, se vedoucí odboráři na MDŽ vždy nehorázně opili, skončili pod stolem a domů se většinou vraceli s polámaným karafiatém druhý den nad ránem..
V Německu, v Anglii, v Nizozemí dnes vidíte přeplněné květinářství, s nádhernýma kytkama, které muži svým ženám dnes koupí a donesou do práce , nebo domů.
MDŽ je v civilizovaném světe vždy svátkem květinářů a svátkem knihkupců . Příležitost za něco poděkovat.
Na závěr zodpovím pár dotazů.
Cítíte se dnes ve společnosti diskriminována?V společnosti se necítím diskriminovaná,ale nemohu napsat ,že by byly stejná práva ve společnosti jak pro ženy tak pro muže. Na ženách je tíha domácnosti, ošetřování dětí,v případě nemoci, na žene je zodpovědnost za chod domácnosti, když chybí co koliv v domácnosti/ mýdlo, prášek na praní, mouka, plenky, peníze./
Výčet položek za které je zodpovědná žena je nekonečný.
Na pár dotazů odpovím.
Stala se vám nějaká nepravost, jen na základě vašeho pohlaví? Ano , když jsem měla být povýšená na vedoucí funkci, vybrali na moje místo muže, o 10 let mladšího, bez zkušeností. Já jsem to brala jako nepravost, po dvou měsících jsem si našla jinou práci.
Má ještě dnes smysl bojovat za ženská práva? Myslím že v zemích třetího světa , má smysl bojovat za ženská práva.
Mělo by být ve vedení firem, v politice atd. více žen? Ve vedení firem je v 98% mužů. Lépe organizují práci, jsou nekompromisní, jsou bezpáteřní.
Nebo vám lezou genderové bojovnice krkem? Tyto bojovnice mi vůbec nelezou krkem. Docela je chápu. Bojovat za rovné postavení mužů a žen je hezké ale skutečnost je zcela jiná.
Hezký den s přáním k MDŽ.
Tana M.
Text nebyl redakčně upraven


A o co vás žádám?

  • O příspěvky, úvahy, fotografie i videa na téma:
  • Cítíte se dnes ve společnosti diskriminována?
  • Stala se vám nějaká nepravost, jen na základě vašeho pohlaví?
  • Má ještě dnes smysl bojovat za ženská práva?
  • Mělo by být ve vedení firem, v politice atd. více žen?
  • Nebo vám lezou genderové bojovnice krkem?

A cokoliv dalšího co vás napadne, směřujte na e-mail

redakce@zena-in.cz

A dnes tři z vás odměním za příspěvek, který mi pošlete krásnou květinou dopravenou za vámi až do domu… Krásné MDŽ přeji!

Reklama