Úspěšný celosvětový řetězec McDonald´s nabízí služby rychlého občerstvení v Česku rovných dvacet let. První restaurace byla otevřena 20. března 1992 v pražské Vodičkově ulici a od té doby počet provozoven vzrostl na současných 88. McDonald´s v Čechách vyhledalo za uplynulých dvacet let téměř 690 000 000 zákazníků a jejich počet v meziročním srovnání přitom roste. Rozšiřuje se také rozsah nabízených služeb. K nejnovějším patří koncept McCafé, který se v uplynulém roce těšil mimořádnému zájmu. McCafé  navštívilo téměř 1 300 000 zákazníků.

McDonald´s

 McDonald´s je největší sítí restaurací na českém trhu. Výrazně se podílí na rozvoji kvality a úrovně stravování a nastavování odvětvových standardů. Jako jedna z prvních restaurací začal McDonald´s informovat své zákazníky o nutričních hodnotách a složení nabízených výrobků. Patří rovněž k prvním firmám, které v ČR začaly třídit odpad a cíleně řídit hospodaření s odpady.

Nový design a koncept McCafé

V současné době postupně probíhají rekonstrukce restaurací McDonald´s, v jejichž rámci získávají provozovny moderní design, který výrazně přispívá ke zvýšení úrovně stravování. Novým designem se v současné době může pochlubit 68 % restaurací McDonald´s a do konce roku 2013 by měl být redesign restaurací kompletní. V rámci přestavby restaurací je také vytvářen prostor pro stále populárnější koncept kaváren McCafé nabízející 18 druhů kvalitní kávy, čaje či dezerty a další doplňkový sortiment. McCafé je nyní součástí 27 restaurací McDonald´s u nás. V letošním roce by mělo přibýt cca 20  McCafé.  Společnost především investuje do zajištění špičkových technologií pro přípravu jídel. Trendem je také vybavování restaurací LED svítidly, bezsplachovacími pisoáry a dalšími podpůrnými zařízeními snižujícími energetickou náročnost budovy. 

McDonalds

Nové restaurace…

Kromě modernizace stávajících restaurací přibývají nová místa, kde je možné McDonald´s navštívit. V uplynulém roce se jednalo o 3 nové restaurace a se stejným počtem se počítá také pro letošní rok. Historicky nejvíce nových restaurací u nás McDonald´s otevřel v roce 1995, jednalo se tehdy o 11 provozoven. Většina restaurací, 52 z 88, je provozována smluvními partnery – franšízanty. Tento poměr se postupně blíží celosvětovému průměru uspořádání řetězce McDonald´s, kdy restaurace až z 80 % provozují franšízanti.

Rozrůstající se sortiment…

V původní nabídce McDonald´s figurovalo 5 sendvičů, hranolky, zmrzlina a mléčné koktejly – shakes. V současné době se tento počet rozrostl na více než 70 položek (jedná se o samostatné produkty). Společnost přitom klade důraz na stále větší pestrost sortimentu a kvalitu nabídky jídel. Pro letošní rok je připraven například McSmažák.

McDonalds

…více pracovních příležitostí

Úměrně nárůstu počtu restaurací a obsloužených zákazníků přibývá počet pracovních příležitostí, které firma nabízí. McDonald´s tak dlouhodobě patří mezi významné zaměstnavatele. V současné době zajišťuje práci pro 5 300 zaměstnanců (v roce 2010 se jednalo o 5050 zaměstnanců, v prvním roce působení v ČR měl McDonald´s 230 zaměstnanců). Společnost přitom systematicky nabízí uplatnění lidem s různými typy znevýhodnění na trhu práce. Částečné pracovní úvazky tak využívají jak maminky s malými dětmi, tak studenti bez předchozích pracovních zkušeností. McDonald´s zaměstnává také lidi s různými typy zdravotního znevýhodnění.

…podpora

Mezi klíčové aktivity společnosti McDonald´s patří podpora dlouhodobě nemocných dětí a jejich rodin, kterou uskutečňuje prostřednictvím Ronald McDonald Charity. V budoucnu je cílem této organizace vybudovat tzv. Ronald McDonald House, tedy ubytovací zařízení, které bude sloužit pro příjemnější pobyt malých pacientů s rodiči v areálu pražské FN Motol.

McDonald

V rámci podpory sportovních aktivit je McDonald´s ČR zakladatelem a partnerem největšího školního fotbalového turnaje v Evropě - McDonald´s Cupu, do něhož se v loňském ročníku zapojilo 81 205 dětí z 3 189 škol. Letos bude probíhat již 15. ročník tohoto turnaje a jeho patronem se stal nejlepší český fotbalový brankář - Petr Čech.

McDonald´s je na mezinárodní úrovni patronem řady vrcholných sportovních a společenských událostí. V tomto smyslu jsou nejvýznamnějšími letošními událostmi OH v Londýně a fotbalové UEFA Euro 2012. I díky dlouholeté spolupráci s UEFA může McDonald´s nabídnout malým fotbalovým fanouškům unikátní příležitost. V rámci programu Oficiální doprovod hráčů UEFA EURO 2012/Players Escort doprovodí skupina 11 dětí hráče českého týmu na trávník před jedním z utkání evropského šampionátu.

Reklama