V zimě dostává pokožka obličeje pořádně zabrat. Jak se o ni během tohoto období starat, jakou péči zvolit, na to nám odpověděla zkušená kosmetička Monika Bulínová.

cream

Co může mráz a chladné počasí udělat s pokožkou obličeje, pokud ji nebudeme chránit?
V první řadě je nutné připomenout, že je nutné pečovat o pokožku obličeje a těla po celý rok.

V zimě bychom měli pleti věnovat trošku více pozornosti. Pokud nebudeme používat ochranné krémy, pleť bude prokřehlá, bude mít sklony k pnutí, u některých typů pleti se může i olupovat nebo popraskávat. Nebudeme se tak cítit příjemně. Pleť může i rychleji stárnout.

Není překvapením, že bychom měli i v zimě používat na obličej ochranný krém, stejně jako chráníme obličej před slunečními paprsky v létě. Ale jaký krém vybrat?
Především musíme znát a vědět, jaký máme typ pleti a v jakém je stavu. V zimě nebo v chladnějším počasí pleť vyžaduje jinou konzistenci krému. Pokud mám plet smíšenou a v létě používám hydratační fluid, aby se mi pleť neleskla, v zimním období mi tento přípravek nebude nebo nemusí vyhovovat. Je nutné sáhnout po přípravku s hutnější konzistencí nebo zkrátka po krému, nepoužívat fluidní konzistenci. A samozřejmě po přípravku, který je určen pro můj typ pleti.

Mnohdy se mi zdá, že jsou krémy, které někteří prodejci označují jako péči krémy o pokožku obličeje v zimě, až příliš mastné a pokožku doslova dusí, ale když si obličej večer vyčistím, mám pocit, že nehydratují, je to možné?
Je to individuální, každá firma má jiné produkty, je důležité vyzkoušet produkt ve vzorečku, abychom zjistily, že nám přípravek vyhovuje.

Uvedu příklad, krém na suchou pleť v zimním období má hutnější konzistenci, ale po nanesení se pleť cítí komfortně, necítí žádné pnutí a takto vydrží po celý den, aniž by se cítila „umaštěně“.

Naopak jiná značka může mít krém pro suchou plet příliš mastný, zákaznici nebude vyhovovat a bude vyvolávat pocit mastnoty. Některé krémy, určené pro suchou pleť, mohou být naopak nevyhovující tím, že můžete mít po 3 hodinách pocit, že se přípravek musí znovu nanést, a to je špatně! Zvláště v případech, kdy už je přes krém nanesen make-up.

Krémy, ať jsou jakékoliv, v sobě mají vždy i výživné hydratační složky, ale jejich primární funkce není hydratace. Jsou výživné, regenerační, liftingové apod. Každá pleť vyžaduje jinou péči podle ročního období, stavu a typu pleti.

Mnoho žen má utkvělou představu o tom, že některý z krémů může na obličeji zmrznout. Jaká je skutečnost?
Dnešní moderní doba a technologie přípravků toto vylučuje. Lze tedy používat hydratační krém také v zimě (ne tedy do hor). Pokud cítím, že je moje pleť dehydrovaná, např. z klimatizace, použiji hydratační krém, nejlépe na noc. Vše ale zase záleží na konkrétním případu.

Existují i odličovací a čisticí přípravky, které jsou vhodné pro toto období?
U odličovacích přípravků záleží na typu a stavu pleti, ne na ročním období.

Máte nějaký vlastní tip, co byste našim čtenářkám doporučila?
Určitě bych doporučila aplikovat přes zimu pleťové masky, podle potřeb pleti hydratační, výživné apod.

Na otázky odpovídala kosmetička Monika Bulínová.

Reklama