Zdravim všechny v redakci a hlavně všechny ženy-in.

Dnešní téma mi káplo do noty. Já i moje rodina jsme milovníci zvířatek všeho druhu (krom hmyzí havěti). Měli jsme rybičky, andulky, kočku, která nám před dvěma lety zemřela na rakovinu. Dožila se úctihodných 19 let. No a jelikož nám bylo smutno rozhodli jsme se s maminou pro pejska. Dlouho jsme vybírali rasu, která by se hodila do bytu. Náš otec byl zásadně proti tomu. Prý když přivedeme psa, půjde on z domu. No a tak jsem si v loni na vánoce přivezla štěnátko Maxe. Byl nádherný, měli jsme ho zamluveného a nemohli jsme se dočkat okamžiku, kdy si ho přivezeme. Všemu předcházely samozřejmě velké nákupy od hraček, po vodítko, pelíšek, mističky a ostatní věci.

Samozřejmě otec s námi nemluvil, a zvlášť když Max stihl udělat tu loužičku na koberci tu v kuchyni a nebo v posteli. Barák se kácel po otcovým křikem, že pes půjde z domu. Takhle uplynul asi měsíc a Max jako by to tušil vybral si mého otce jako svého pánička. Pořád se po něm plazil, spal s ním v posteli, ale otec před námi nedovolil dát průchod svým citům k němu.

Zkrátím to, nyní to je jeho mazel nedá na něj dopustit. První koho zdraví a ptá se, jak se měl, je samozřejmě pes, pak následuje výslech typu: Byl jsi venku? Dali ti najíst? hrál si s tebou někdo? ;))
Prostě je mezi nimi láska až za hrob. Max nám dělá jenom radost, občas rozkouše botu, ale nyní si zamiloval kapesníky, látkové, ale hlavně ty papírové. Dokáže z nich vytvořit sníh po celém bytě. Zvládne vymést koš, okousat kytky, vytahat prádlo z koše a další lumpárny, ale je to právoplatný člen rodiny a kdo má pejska, jistě pochopí, že se na něj člověk zlobí tak maximálně 10 vteřin a pak je vše odpuštěno.

Nyní je mu rok a půl, jezdíme často po doktorech, je to náš malý hypochondr, jak ho veterinář nazval, jí jen samé dobrůtky, granule všeho druhu je podle něj hnus, nejraději má buchty, ovoce, zeleninu, kuřátko a jiné dobroty ;))))

Přikládám nějaké fotografie, abyste se s ním seznámili a řekněte, mohli byste mu někdy dát lepáka za to, co provádí? Ja rozhodně ne ;)). Všem milovnicím zvířátek přeji krásný den a hlavně vašim miláčkům.

1 foto - malé mininko, když jsme si ho jeli vybrat2.poprvé doma a už má pelíšek


3. už to začíná

4. a takhle jsem velký teď

5. oblibená spací póza
Xantypa


Milá Xantypo,
napřed jsem si myslela, že tam nemohu dát z časových důvodů všechny ty fotečky, ale jsou tak krásné, že mi ostatní čtenářky a pisatelky snad odpustí to malé zpoždění

Reklama