A jako poslední zveřejněný příspěvek k dnešnímu tématu jsem vybrala pěknou vlasovou vzpomínku od čtenářky s nickem Mavy1979. No, taky to měla s těmi vlasy pestré :)

Jsem za své vlasy vděčná.
Ve dvou letech mi rodiče oholili hlavu, abych měla krásné vlasy. Takže ve školce jsem vypadala šíleně,mrnavá, vyhublá a krátké vlasy.

Do 8 třídy jsem nosila copy, culíky, drdoly ze svých po zadek dlouhých světle hnědých vlasů. Ty jsem na konci prázdnin odstřihla nad krkem, dodnes mám schovaný asi 30cm cop.

Pak přišla éra barvení různými odstíny hnědé, červené až k havraní černi. Vlasy polodlouhé,poté ustřižené u hlavy, a tak dokola,až ve dvaceti, když jsem konečně vydržela,než to narostlo,jsem si nechala udělat dredy,ty jsem do školy nosila v drdolu.

Po pár letech jsem se zamilovala, a dredy se mi už nehodily. Nejlepší bylo, že jsem se vdávala narychlo, a tak na svatební fotce mám vlásky úplně nakrátko, škoda. Barvila jsem se vždycky sama, a až do 30ti jen šamponem. I jsem se sama stříhala,ale protože mám vlasy hodně husté, tak při polodlouhém účesu jsem si je vždy na jaře nechávala prostříhat, a zároveň ostříhat, konečky mi dodneška zastřihuje manžel.

Spokojená se svými vlásky vcelku jsem, hlavně od doby co vlastním žehličku na vlasy, mám je vlnité, středně hnědé, lehce sestříhané kolem obličeje a do půl zad. Takže je můžu nechávat všechny vlnité, nebo vyžehlit vepředu jako dlouhou ofinu, nebo vyžehlit celé, možností je hodně.

Letos na hlavě žádnou novinku neplánuji. Ač se to mému muži moc nelíbí, rozpuštěné je moc nenosím, miluju různé drdoly, copy, culíky, sponky neviditelné, hlavně,aby mi to nepoletovalo kolem obličeje. Jak vidno vlasy mám ráda krátké i dlouhé, vždycky jsem je chtěla mít zelené,ale nikdy jsem se k tomu nedostala,naštěstí. Manžel mi do účesu mluví jen v tom směru....co kdybych se nechala ostříhat nakrátko?......ani náhodou,pak mi budeš dva roky nadávat, že jsem Ti to dovolil......Naštěstí ho poslouchám a jsem spokojená.
PS: ježek je tak pro vojáky

mavy1979

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Už ten samotný začátek: ve dvou letech mi rodiče oholili hlavu, sliboval dobré počtení. A nemýlila jsem se.
Děkuji za pěkný příspěvek, ve kterém jste všechno hezky shrnula, včetně toho závěrečného P.S. :)
Skvělá tečka za dnešním tématem.
Krásný víkend (s culíkem i s rozpuštěnými vlasy))
Saša

Dnes máme krásné ženské téma: Vlasy / Jakou nejhorší šílenost jste kdy měla na hlavě?

  • Barvíte se? A sama nebo u kadeřnice? (holičky)
  • Stříhala jste se někdy i sama?
  • Volíte letos nový jarní sestřih?
  • Líbí se vám dlouhé nebo krátké vlasy?
  • Po jakých vlasech jste toužila a ono nic?
  • Jste spokojená se svými vlasy?
  • Češete si drdoly?
  • Vyhovuje vám ježek?
  • Mluví vám manžel, partner, přítel do vašeho účesu?

To je rozsáhlé téma.
Pište prostě vše, co chcete – a klidně posílejte i fotografie!

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu s pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GLISS KUR , obsahující šampon a zábal. (můžu potvrdit - obojí výborné)

vlasy

Reklama